Raportet kanë pohuar se Frank Lampard dëshironte të nënshkruante një qendër mbrojtës me përvojë të Premier League për të përmirësuar mbrojtjen e tij, por u rrëzua nga Marina Granovskaia.

Lampard ishte tregohet dera nga Blues pas 18 muajsh në krye të hënën, me Thomas Tuchel pritet të marrë drejtimin.

Por Atletikës pretendon se Lampard donte të shtonte imponuesin Mbrojtësi i Burnley, James Tarkoswki ndaj skuadrës së tij, vetëm për t’u përballur me rezistencë nga Chelsea drejtori.

Kjo u dha si një nga disa arsyet pas shkarkimit të Lampard, e cila u konfirmua nga klubi të hënën.

Raporti thekson se Lampard dëshironte t’i linte hapësirë ​​Tarkoswki dhe objektivit kryesor Declan Rice. Sidoqoftë, ai do të duhej të hiqte nga skuadra e tij si Fikayo Tomori, Marcos Alonso dhe Antonio Rudiger.

Atletikës zbuloi gjithashtu se ish-shefi i Blues po konsideronte gjithashtu lirimin e kapitenit Cesar Azpilicueta.

Tomori vazhdoi tutje, pasi kishte bërë një kalim të përkohshëm në AC Milan, por pa asnjë lojtar tjetër që la atë hapësirë ​​të vogël për të shtuar në një skuadër të mbushur me blu.

Kanë shpenzuar tashmë mbi 200 milion £ gjatë verës, vendimmarrësit e Chelsea nuk ishin të etur për të shpërndarë më shumë para. Sidomos për një menaxher që lufton në rolin e tij.

Granovskaia nuk është një tifoz i Tarkoswki

Granovskaia gjithashtu nuk u tha të ishte i etur për Tarkoswki gjithsesi dhe kjo shkaktoi çështje të mëtejshme midis palës.

28-vjeçari anglez ka luajtur mbi 100 ndeshje në Premier League për një veshje të fortë mbrojtëse Burnley.

Lojtari ishte gjithashtu në dispozicion pasi refuzoi të shkruante një marrëveshje të re Clarets nëntorin e kaluar.

Lampard kishte shpresuar që Tarkoswki dhe Rice të ishin dy pjesët e fundit të enigmës së tij.

Sidoqoftë, ai kurrë nuk do të arrijë ta përfundojë punën që filloi pas veprimeve të pamëshirshme të Chelsea.

LEXO MË SHUMË: Afati kohor i Tuchel për Chelsea zbuloi ndërsa shfaqen tre arsye për dështimin e Frank Lampard

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu