Frank Lampard ka informuar Callum Hudson-Odoi për të shtuar “produktin përfundimtar” që do ta katapultojë atë në kategorinë e një anësori të lartë të Premier League.

Hudson-Odoi i impresionuar ndërsa Chelsea barazoi 1-1 me Aston Villa në Stamford Bridge të hënën, me sulmuesin anglez që shfaq një grup të madh pasimesh me cilësi të lartë.

Shefi i Blues Lampard ka kohë që ka mbështetur Hudson-Odoi për të realizuar potencialin e tij të pasur në perëndim të Londrës, por 20-vjeçari vazhdon të luftojë për futboll të rregullt.

Lampard është pyetur vazhdimisht në lidhje me përparimin e anësorit dhe në fillim të këtij muaji tha ai nuk do të bëhej presion për të luajtur Hudson-Odoi pavarësisht se flitej për një transferim larg.

Lampard edhe pse mbetet i bindur Hudson-Odoi do të ngrihet në të gjitha sfidat përpara tij megjithatë, tani duke i bërë thirrje talentit të ri për të rritur kthimin e tij të golit.

“Pjesa tjetër e qartë është produkti përfundimtar”, tha Lampard.

“Ne duam të shohim Callum, siç mendoj se ai bëri kundër Arsenalit, për të shkuar një-kundër-një, për të qenë të sigurt për të shkuar një-kundër-një, sepse ai ka aftësinë ta bëjë këtë.

“Dhe për të marrë kryqëzime si ai bëri për Tammy (Abrahamin) në Arsenal, dhe për të marrë gola, për të arritur në kuti.

“Sepse ky është niveli i anësorëve kryesorë në Premier League kur shikon përreth numrave që anësorët më të mirë prodhojnë në Premier League gjatë viteve të fundit.

“Callum patjetër që ka aftësitë dhe kjo do të jetë faza tjetër për të.”

Goditja e rregullt e Olivier Giroud kapi një lëvizje të shkëlqyeshme për të çuar Chelsea 1-0 përpara Villa të hënën.

Topi i zgjuar i kundërt i Mason Mount lejoi Christian Pulisic të lidhej me Giroud dhe të krijonte hapësirë ​​për Ben Chilwell për të prodhuar kryqin kritik.

Goditësi i Francës Giroud atëherë shënoi golin e tij të nëntë të fushatës në të gjitha garat, pasi 34-vjeçari vazhdon ringjalljen e tij në Chelsea blu.

Një tjetër mundësi për të bërë përshtypje

Villa goditi përsëri me anwar El Ghazi, duke i lënë njerëzit e Lampard me vetëm një fitore në pesë ndeshjet e tyre të fundit në Premier League.

Blutë duhet të presin Manchester City të Dielën, megjithëse njerëzit e Pep Guardiola vazhdojnë të luftojnë me një shpërthim koronavirus në skuadrën e tyre.

Lampard tashmë ka konfirmuar që Chelsea do të respektojë vendimin e Premier League nëse ndeshja mund të zhvillohet në skenë.

Por nëse vazhdon siç është planifikuar, Hudson-Odoi mund të ketë një shans tjetër për të bërë përshtypje.

“Më pëlqente paraqitja e Callum kundër Villa dhe më pëlqente diapazoni i pasimit të tij, i cili ishte shumë i dukshëm në pjesën e parë,” tha Lampard.

“Kishte disa topa të shkëlqyeshëm në fushë dhe disa nga lëvizjet, prekjet dhe lëvizja e tij ishin të shkëlqyera”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu