Chelsea thuhet se do të kërkojë të shkurtojë skuadrën e tyre në janar, me deri në shtatë lojtarë të prekshëm nga një dalje dimërore.

Blutë kundërshtuan nga humbjet radhazi të Premier League për të mundur West Ham 3-0 të hënën në mbrëmje. Kjo mbylli një periudhë të parë të arsyeshme të sezonit për londinezët perëndimorë.

Ata qëndrojnë të pestët në renditjen e nivelit të lartë, por janë vetëm gjashtë pikë larg Liverpoolit që kryeson tavolinën. Shtoji këtij kualifikimi të rehatshëm për Ligën e Kampionëve në 16 të fundit dhe Lampard mund të jetë i kënaqur me situatën.

Megjithatë, pasi ka shpenzuar 200 milion £ në verë, ekziston një ndjenjë që ata mund të kenë pak të arritur në arritje. Duke pasur këtë në mendje, ata mund të kërkojnë të forcohen në janar dhe do të duhet të hapin rrugën për yjet e rinj.

Një njeri që thuhet se është afër një dalje është qendërmbrojtës Antonio Rudiger. Me vetëm një paraqitje në kampionat në vitet 2020-2020, ai paraqitet i tepërt ndaj kërkesave në Stamford Bridge.

Ai ka qenë i lidhur me Paris Saint-German por Shkarkimi i Thomas Tuchel mund të heq atë lëvizje. Gjermani është një tifoz dhe 90min pretendon se Chelsea refuzoi ofertat e huazimit të verës nga PSG për lojtarin gjerman.

Nëse ata ndiqni atë interes fillestar me një njeri të ri në krye mbetet të shihet.

Lojtarët e skajshëm në lëvizje

Nuk është vetëm Rudiger që mund të shkojë në kullota të reja në janar. Shumë lojtarë janë përdorur lehtë për shkak të madhësisë së skuadrës së Chelsea dhe Lampard e di që ai duhet të veprojë.

Sipas Sky Sports, shtatë lojtarë do të burgosen muajin tjetër – ose përmes marrëveshjeve të përhershme ose të huazuara. Së bashku me Rudiger, Andreas Christensen, Jorginho, Marcos Alonso, Ross Barkley, Danny Drinkwater dhe Viktor Moisiu mund të largohej.

Vështirësia do të jetë gjetja e shtëpive të reja për yjet dhe klubet e gatshme të paguajnë çmimet e kërkuara.

Edhe pse skuadra e Chelsea ka nevojë për dobësi, ekzistojnë dy arsye kryesore për një eksod masiv. Mesfushori i West Ham Declan Rajs dhe sulmuesi i Borussia Dortmund Erling Haaland janë lidhur prej kohësh.

Erling Haaland TEAMtalk

Lampard është një admirues i njohur i të dyve, por nuk ka gjasa që ai të jetë në gjendje t’i sjellë të dy në Urë. Dyshja kanë qenë në formë të shkëlqyeshme dhe çmimi i tyre do të pasqyrojë qëndrimin e tyre të tanishëm në lojë.

Por, nëse disa nga lojtarët e tyre mund të shiten, atëherë fondet mund të jenë në dispozicion për të bërë ndonjë biznes.

Chelsea do të kthehet në aksion në Boxing Day kur të bëjë një udhëtim të shkurtër në Emirates për t’u përballur me Arsenalin.

LEXO MË SHUMË: Lampard mbështet Timo Werner duke e keqpërdorur

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu