Frank Lampard tha se ai ishte “i zemëruar” pasi Chelsea ra në një humbje 3-1 ndaj Arsenalit, duke u kërkuar lojtarëve të tij të “merrnin përgjegjësi”.

Chelsea tani kanë humbur tre ndeshje jashtë radhe në Premier League. Runshtë forma e tyre më e keqe e formës në rrugë për pothuajse dy vjet, pasi ata humbën katër ndeshje të njëpasnjëshme jashtë Janar dhe Shkurt 2019

Duke zgjatur betejat e tyre në udhëtimet e tyre duke duke humbur ndaj rivalëve të tyre e bëri atë një mbrëmje të hidhur për Chelsea, i cili hyri në lojë si favoritët.

Blutë do të kishin shkuar të dytët me një fitore, por përkundrazi do të qëndronin jashtë katër të parëve.

Lampard pranon që performanca nuk ishte e cilësisë së kërkuar. Dhe ndërsa ai merr vetë disa përgjegjësi, ai gjithashtu u tha lojtarëve të tij se ata duhet të pranojnë pjesën e tyre të fajit për moskryerjen në nivelin e tyre maksimal.

“Nuk ishte mjaft e mirë,” i tha ai Sky Sports. “Ne luftuam në pjesën e dytë, por në pjesën e parë i dhamë vetes shumë për të bërë.

“Lojtarët që erdhën në lojë shtuan shpejtësi, energji dhe intensitet.

“Unë do të marr përgjegjësinë nga jashtë, por lojtarët gjithashtu duhet të marrin përgjegjësi.

“Mesazhi ishte i qartë – Arsenali është një ekip i rrezikshëm. Kur dilni dhe luani 60 ose 70 përqind atëherë nuk do të fitoni asnjë lojë.

“Unë jam i zemëruar sepse dua që ne të fitojmë ndeshje. Ishte një mundësi për të shkuar e dyta. Ju merrni atë që meritoni. ”

Chelsea është akoma në punë

Ekzistojnë pritje të mëdha në Stamford Bridge këtë sezon pasi Chelsea mbështeste Lampard shumë në tregun e transferimeve në verë.

Ndryshimet që ata bënë në skuadrën e tyre dukej se po jepnin efektin e dëshiruar në fillim të sezonit. Ata ishin në një seri 17-ndeshje të pamposhtur (me përjashtim të një humbje të penalltive ndaj Tottenham në Kupën EFL) deri dy javë më parë.

Që atëherë, ata kanë humbur tre ndeshje nga katër të fundit – gjë që ka ngritur pikëpyetje në lidhje me letrat kredenciale të tyre.

Lampard beson se forma e tyre dëshmon se ata kanë ende një rrugë për të bërë për të arritur nivelin e Liverpoolit dhe Manchester Cityt.

“Skuadrat që fitojnë, fitojnë, fitojnë pa pushim nuk ishin duke fituar dy ose tre vjet më parë,” i tha ai BBC Sport. “Ne nuk jemi ende atje, është e qartë.

“E ndjeva kur jemi në vrapimin tonë të gjatë të pamposhtur dhe e ndiej tani. Ne kemi gabuar shumë sot.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


“Në pjesën e dytë ne treguam një farë urgjence por ishte tepër vonë. Gjysmën e parë i dhamë vetes shumë për të bërë, ishim shumë të varfër.

“Ju nuk mund të keni mungesë energjie dhe dëshire në Premier League dhe ne e bëmë.

“Ju mund të përgatiteni sa të doni, por nëse dilni ashtu, kjo është një gjë tjetër. Inshtë në mendje.

“Nëse performoni nën nivelin, gjërat shkojnë kundër jush si goli i Saka. Kështu është jeta. Në një ditë tjetër mund të kishim shënuar penalltinë dhe të ktheheshim, por nuk është një ditë për ne. ”

LEXO MË SHUMË: Arteta shpjegon se si Arsenali ktheu një qoshe pasi pranoi se po mbaronte përgjigjet

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu