Trajneri i Blues beson se “pasuria e njohurive” të kolegut të tij të vjetër ka qenë “e paçmuar” për ekipin e Dean Smith këtë sezon

Frank Lampard e ka merituar John Terry për rolin e tij në Aston Villa“ngritja e madhe” në formë si ish-Chelsea shokët e skuadrës përgatiten të takohen në Premier League.

Villa janë shfaqur si pretendentë të befasishëm për një vend në Evropë pasi shmangnin ngushtësisht rënien sezonin e kaluar. Skuadra e Dean Smith ka fituar tetë nga 13 ndeshjet e tyre në fillim të fushatës 2020-21 dhe aktualisht ulen shtatë pikë prapa vendit të parë Liverpool me dy lojëra në dorë.

Testi i tyre i ardhshëm do t’i shohë ata të ndeshen me Chelsea në Stamford Bridge me Lampard të vendosur për një ribashkim me Terry, i cili ka shërbyer si ndihmës trajner i Smith që nga tetori 2018.

Ish dyshja e Blues fitoi tre tituj të Premier League dhe Liga e Kampioneve së bashku si lojtarë, ndërsa gjithashtu formojnë pjesë të Anglia‘Gjenerata e Artë’ në nivelin ndërkombëtar.

Lampard është i sigurt se përvoja e Terry në nivelin më të lartë i është dobësuar skuadrës së Villa gjatë muajve të fundit dhe i tha Chelsea’s faqe zyrtare në internet: “Unë jam i sigurt që John ka një ndikim sepse ai është për mendimin tim një nga qendërmbrojtësit më të mëdhenj që ka luajtur në Premier League dhe për Anglinë, dhe në botë për një periudhë të gjatë kohore.

“Ai ka një njohuri absolute të njohurive të lojës, kështu që kontributi i tij do të jetë i paçmuar për Dean Smith dhe të gjithë stafin. Ekipi i tyre po punon shumë dhe ju keni parë një ngritje të vërtetë të madhe në to, dhe unë jam i sigurt që ka shumë punë prapa skenave përmes John dhe gjithë stafit atje ”.

Tekniku 42-vjeçar shtoi kërcënimin se Villa do të paraqesë ekipin e tij të Chelsea të hënën në mbrëmje: “Ata padyshim që shtuan skuadrën e tyre në një mënyrë shumë të mirë në sezonin jashtë.

“Ata kanë një menaxher të mirë, trajnerë të mirë dhe një ekip të mirë me lojtarë individualë shumë të mirë të cilët po luajnë mirë. Ata janë në një kohë vërtet të mirë për momentin dhe unë nuk jam i befasuar plotësisht nga kjo, dhe do të jetë një ndeshje e vështirë. “

Blutë ranë në vendin e tetë në renditjen e nivelit të lartë pasi humbën 3-1 kundër Arsenalit në Emirates Stadium herën e kaluar, por mund të ktheheshin në vendet e Ligës së Kampionëve nëse merrnin një fitore shumë të nevojshme ndaj Villa.

Lampard do të fillojë përgatitjen e skuadrës së tij për një tjetër përplasje në krye të tabelës më pas, me Manchester City vendosur të mbërrijë në Stamford Bridge në 3 Janar.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu