Frank Lampard e ka kthyer vëmendjen e tij nga sulmi në mbrojtje në afatin kalimtar, me bosin e Chelsea tani i etur për të forcuar vijën e tij të prapme.

Kjo është sipas një raporti në Evening Standard (përmes Metrosë) i cili thotë se një qendërmbrojtës është tani përparësia e tij.

Midis formës së tyre të dobët të formës, Blutë kanë qenë të lidhur me sulmuesit për pjesën më të madhe të Janarit pasi ata kërkojnë të shtojnë më shumë fuqi zjarri për t’i kthyer ata në rrugën e duhur.

Erling Haaland i Borussia Dortmund është një nga ata që janë në këshillim për tu transferuar me Stamford Bridge. Edhe pse, ai është ka më shumë të ngjarë të jetë në lëvizje gjatë verës nëse ai do të largohet nga Gjermania.

Por pas Kalimi i huazimit i Fikayo Tomori në AC Milan u konfirmua, Lampard tani dëshiron të shtojë opsionet e tij mbrojtëse.

Stabiliteti në pjesën e pasme ka qenë një problem gjatë gjithë kohës së Lampard në klub. Skuadra e tij ka pësuar 77 gola në 57 ndeshje të Premier League, duke mbajtur vetëm 16 hapa të pastër dhe të mbajë një nga rekordet më të këqija të mbrojtjes larg shtëpisë edhe në atë periudhë.

Kjo ka filluar t’i lëndojë ata me të Chelsea me një fitore në pesë ndeshje në kampionat. Ata kanë rënë në të tetin dhe Lampard është nën presion në rritje si rezultat.

Synimi i identifikuar

Megjithatë, Lampard e pranon që Chelsea duhet të përmirësohet në mbrojtje dhe dëshiron të shpenzojë për ta bërë këtë.

Ai kohët e fundit e la Kurt Zouma pas disa rezultateve të dobëta, duke luajtur Antonio Rudiger përpara tij. Por ka pak besim se ose përgjigja afatgjatë.

Prandaj, Blutë thuhet se kanë identifikuar mbrojtësin e RB Leipzig Dayot Upamecano si njeriu që duan ta bëjnë partner Thiago Silva. Upamecano gjithashtu ka lidhje me Liverpool, Manchester United dhe Manchester City.

Raporti gjithashtu thekson se Chelsea idealisht do të donte të siguronte shërbimet e tij këtë muaj. Megjithëse, kjo mund të jetë e vështirë me Leipzig shumë hezitues për të shitur në mes të sezonit.

Kjo do të thotë se ata mund të detyrohen të presin deri në verë për 22-vjeçarin kur do të ketë më shumë konkurrencë. Upamecano ka një klauzolë lirimi prej 40 milion £ që do të bëhet aktive pas fushatës aktuale.

Shefat e transferimeve të Lampard dhe Chelsea mund të duhet të kërkojnë diku tjetër nëse janë seriozë në lidhje me forcimin e mbrojtjes së tyre këtë muaj.

David Alaba i Bayern Munchen vazhdon të jetë i këshilluar të largohet nga Gjermania dhe mund të jetë një alternativë. Ne dhjetor, Chelsea u dha një ‘shans i fortë’ për të ulur austriakun.

LEXO MË SHUMË: Një ish-njeri i Chelsea ka synuar politikën e diskutueshme të huazimit të klubit.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu