Frank Lampard ndjeu një ndryshim të rëndësishëm në pjesën e dytë që bëri të gjithë ndryshimin ndërsa Chelsea mundi West Ham 3-0 në Stamford Bridge në Futbollin e së Hënës.

Tammy Abraham shënoi dy herë ndërsa Chelsea i dha fund mini-rënies së tyre të fundit nga duke mposhtur çekiçët për tu ngjitur në të pestin në tabelë.

Humbjet mbrapa mbrapa kishin parë Blues që rrëshqisnin në tryezë, por ata bënë fillimin e përsosur kundër rivalëve të tyre londinezë pasi Thiago Silva mundësoi topin me kokë në minutën e 10-të.

Timo Werner shfarosi disa raste të mira për të shtuar epërsinë e nikoqirëve, por ai luajti rolin e tij në 12 minutat e dytë të ekipit të tij nga koha kur goditja e tij e dobët u kthye nga Abraham.

Sulmuesi i Chelsea, përsëri në krah në vend të Olivier Giroud, më pas shënoi një tjetër mezi dy minuta më vonë kur ai ishte në vendin e duhur për të kapërcyer shtëpinë nga një kënd i ngushtë pasi Christian Pulisic kishte humbur një goditje me kokë të thjeshtë nga një krosim.

Rezultati disi i bëri lajka Chelseat, por kjo nuk e shqetësoi Lampard shumë, me Mateo Kovavic që provoi një shtesë kyçe nga pankina në pjesën e dytë.

I tha ai BBC Sport: “Ishte mirë të shikoja që në fund sepse kishim një periudhë në 1-0 ku ishte e vështirë, ne u morëm me atë mirë. Sapo morëm golin e dytë, Kovacic hyri dhe na ngriti në fushë dhe ne mund të kishim më shumë gola në fund.

Tammy Abraham TEAMtalk

Werner duke bërë gjërat e duhura

“Kjo është periudha në të cilën ndodhet Timo (Werner), është për të ardhur keq por ai po hyn në pozicione – kur një (gol) të hyjë brenda do të jetë një vrapim për të. Tammy (Abrahami) dhe Oli (Giroud) të dy sjellin gjëra të ndryshme, Tammy bëri atë që bëri sot dhe kjo ishte ajo që na duhej.

“West Ham është një ekip i mirë në formë të mirë, kaq shumë kërcënime, mendova se sot do të ishte një ndeshje e vështirë dhe provoi të jetë e tillë, edhe në momentet jo të bukura që mbrohemi shkëlqyeshëm – Thiago Silva bëri shkëlqyeshëm me këtë.

“Ne ramë pak dhe ishte e rëndësishme sonte që u kthyem, kishte shumë gjëra për ekipin për të treguar karakterin e tyre – ne duam më shumë.

“Krishtlindja është ndryshuar për të gjithë këtë vit, për djemtë që ne thjesht duhet të përgatisim për Arsenalin, është një kohë e zënë e vitit për ne.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu