Frank Lampard pranoi zhgënjimin e tij për të mos i dhënë më shumë kohë nga Chelsea pasi klubi hoqi të mërkurën golashënuesin e tyre rekord si menaxher.

Pronari i klubit Roman Abramovic këmbënguli në mes të mesfushorit statusi në klub ishte i dobësuar nga vendimi, e cila erdhi pas një serie prej pesë humbjesh në tetë ndeshje të Premier League.

Me Chelsea të nëntën në tabelë dhe 11 pikë larg udhëheqësit Manchester United pasi shpenzoi 220 milion £ në verë, Abramovich solli kohën e Lampard si menaxher në një fund në mes të një marrëveshje tre-vjeçare.

Kuptohet që ish-shefi i PSG-së Thomas Tuchel është vendosur të zëvendësojë 42-vjeçarin.

Lampard lëshoi ​​një deklaratë përmes Shoqatës së Menaxherëve të Lidhjes në të cilën ai e përshkroi administrimin e klubit si një “privilegj dhe një nder të madh”, duke falënderuar tifozët e klubeve të cilët kryesisht kanë qëndruar të vendosur pas tij.

Por Lampard shtoi: “Kur mora këtë rol i kuptova sfidat që prisnin në një kohë të vështirë për klubin e futbollit.

“Unë jam krenar për arritjet që kemi bërë dhe jam krenar për lojtarët e akademisë që kanë bërë hapin e tyre në ekipin e parë dhe kanë performuar kaq mirë. Ata janë e ardhmja e klubit.

“Unë jam i zhgënjyer që nuk kisha kohë këtë sezon për ta çuar klubin përpara dhe për ta sjellë atë në nivelin tjetër.”

Xha Harry i zemëruar për sëpatën e Lampardit

Harry Redknapp ka thënë se rënia e Frank Lampard në Chelsea mund të ketë ardhur nga ndikimi i tij mbi transferimet e kufizuara nga bosët e klubit.

Duke folur me talkSPORT, Xhaxhai i Lampard Redknapp kritikoi Chelsea për shkarkimin e tyre të fundit. Për më tepër, ai referoi se si bosët e tjerë të Premier League u kanë mbijetuar kritikave.

“Veryshtë shumë zhgënjyese të dëgjosh lajmet këtë mëngjes,” tha ish-menaxheri. “Pas një rezultati të mirë, duke mposhtur Luton në FA Cup, mendova se do t’i jepnin pak kohë.

“Une mendova [Ole Gunnar] Solskjaer ishte i sigurt për të shkuar, në asnjë mënyrë ai nuk do të mbijetonte, por Manchester United i dha atij pak kohë dhe papritmas ata kanë një vrapim të vogël dhe e kthejnë atë. ” Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu