Jamaal Lascelles dhe Ruben Neves shkëmbyen me kokë ndërsa Newcastle dhe Wolves ndanë një barazim 1-1 për herë të pestë në po aq takime konkurruese.

Magpies dukej veçanërisht e gjallë në pjesën e parë, me Miguel Almiron që goditi shtyllën pas 12 minutash.

Allan Saint-Maximin gjithashtu bëri një paraqitje tjetër të fortë dhe përfundoi një lëvizje fantastike, e cila filloi kur këmbët e tij të shpejta e ndihmuan atë të mposhtë dy mbrojtës.

Sidoqoftë, flamuri jashtë loje u ngrit për të mohuar që do të kishte qenë një gol fantastik.

Steve BruceNjerëzit e morën epërsinë në pjesën e dytë, kur Lascelles kryesoi në krosimin e Ryan Fraser.

Por në skajin tjetër, Neves udhëhoqi një goditje me kokë të tij në këndin e majtë.

Ashtu si në katër ndeshjet e fundit konkurruese midis këtyre dy ekipeve, sidoqoftë, rezultati përfundoi 1-1.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu