Leeds pritet të konfirmojë largimin e sulmuesit pak të parë Rafa Mujica në ditët në vijim me një marrëveshje të arritur mbi shitjen e tij.

United nënshkroi lojtarin në një kontratë tre-vjeçare në korrik 2019. Kjo pasoi skadimin e marrëveshjes së tij në Barcelona.

Mujica fitoi një skuadër të hershme për ekipin e parë kur erdhi si zëvendësues në një fitore miqësore para-sezonit 5-0 ndaj York.

Por një muaj nga lëvizja e tij në 2019 në Elland Road, Mujica u huazua te Extremadura UD në Divizionin Spanjoll Segunda.

Ai më vonë u bashkua Villarreal në huazim përpara se të bënte një lëvizje tjetër në Spanjë. Kjo ishte një hua sezonale në gusht 2020 për Real Oviedo.

Sidoqoftë, 22-vjeçari nuk ka arritur të ndikojë. Atij i janë dhënë vetëm 50 minuta në nivelin e dytë të Spanjës dhe Oviedo është i lumtur që ai të largohet.

Javën e kaluar doli se Mujica mund të gjejë një shtëpi të re me ekipin e Segunda Ligas, Las Palmas.

Dhe tani Radio Marca Lanzarote ka konfirmuar se me Leeds është arritur një ‘marrëveshje totale’ mbi daljen e tij të përhershme.

Për më tepër, ata deklarojnë se Mujica ‘ka dhënë fjalën e tij’ për t’u bashkuar me Las Palmas pas disa javësh negociata. Dhe ata deklarojnë se marrëveshja duhet të shpallet zyrtarisht para fundjavës.

Reportedshtë raportuar se Las Palmas do të njoftojë marrëveshjen sapo të finalizohet dalja e Pietro Iemmello nga klubi.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Erick Pulgar mendon për qasjen e Leeds

Leeds, ndërkohë, raportohet të jetë një nga tre klubet e etur për një marrëveshje për Erick Pulgar.

Erick Pulgar

Nënshkrimi i një mesfushori të ri mbetet lart në listën e dëshirave të Marcelo Bielsa. Sidoqoftë, shefi i rrugës Elland pranoi javën e kaluar se çdo nënshkrim i ri ka të ngjarë të presë deri në verë.

Ylli i Fiorentinës Pulgar aktualisht po vlerëson zgjedhjet e tij mes pasigurisë për të ardhmen e tij në Firence.

Dhe dalje italiane La Nazione (përmes Dëshmitari Sportiv) gjithashtu kërkohet nga palët italiane Cagliari dhe Sassuolo.

Raporti shton se Fiorentina “nuk janë të sigurta për ta lënë të lirë për dy arsye”.

Asnjë klub ende nuk ka ofruar vlerësimin e lojtarit prej 13 milion € (47 11.47 milion). Mungesa e kohës për të nënshkruar një zëvendësim është gjithashtu një çështje.

LEXO MË SHUMË: Bielsa ruan shpresën e Alioski ndërsa largimi i Galatasaray lëviz në tavolinë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu