Ish portieri i Liverpool, Bruce Grobbelaar ka pyetur nëse Alisson Becker ka procedurat e duhura stërvitore në mes të lëndimeve të tij të fundit.

Ndalesa braziliane Alisson ka duruar katër magji në skaj që nga fillimi i sezonit të kaluar. Sidoqoftë, tre nga ato lëndime erdhën në trajnim.

Në të vërtetë, një problem viçi është e vetmja çështje në lojë me të cilën është përballur; që erdhi ditën e hapjes mandatin e kaluar. Diku tjetër, ai ka pësuar dëmtime të shpatullave, ijëve dhe kërdhokullave në përgatitje për ndeshjet.

28-vjeçariMungesa e tij, Liverpool ka pasur pasuri të përziera me Adrian dhe Caoimhin Kelleher.

Sido që të jetë, Alisson ka provuar një parmak jetik Jurgen KloppEkipi dhe Grobbellar thotë se ai është i çuditur për rekordin e tij të dëmtimit.

“Kur shikoni sezonin e kaluar, Alisson u dëmtua në ndeshjen e parë të sezonit, atëherë Adrian merr dhe bën shumë mirë,” tha 63-vjeçari.

“Alisson kthehet dhe ata e fitojnë kampionatin me bollëk dhe papritmas, ai është dëmtuar përsëri dhe është pothuajse” mbaj lart, çfarë po bën ai në stërvitje? ” Kjo është pyetja ime, ”i tha ai Liverpool Echo.

“Që ai të plagoset, unë do të pyesja se çfarë po bën në trajnim? Ai ka qenë i pafat dhe mori dëmtime, por këdo që kemi vënë në shënjestër e ka bërë biznesin. ”

Ndërsa Adrian ka bërë disa shfaqje solide midis shkopinjve, ai gjithashtu është përballur me kritika. Në të vërtetë, ai luajti një rol në lejimin e Atletico Madrid për të nokautuar Liverpoolin nga Champions League sezonin e kaluar.

Kelleher, ndërkohë, shkëlqeu në debutimin e tij në Ligën e Kampionëve në fitoren shumë të rëndësishme ndaj Ajax. 22-vjeçari e ndoqi atë me një tjetër shfaqje mbresëlënëse në harkun e tij të Premier League.

Liverpool bekoi me talentin e portierit

Kamil Grabara

“Ne jemi të bekuar me kaq shumë portierë të mirë në Liverpool Football Club,” shtoi Grobbelaar.

“Unë do të shkoj poshtë porosisë dhe atje është një djalë polak, Kamil Grabara, dhe ai është vetëm në të njëjtën moshë me Kelleher.

“Ai po duket shumë mirë, kështu që ne kemi marrë disa portierë të mirë në raundet tona.”

Liverpool kishte luftuar për të gjetur një portier dominant për disa kohë para mbërritjes së Alisson. Simon Mignolet ishte zgjedhja e parë për një numër sezonesh por u mundua ta bindte vërtet.

Loris Karius, ndërkohë, u largua në huazim pasi i kushtoi Reds në finalen e Ligës së Kampionëve 2018.

LEXO MË SHUMË: Van Dijk ka një mesazh me tre fjalë pasi bëri një hap të fortë drejt rimëkëmbjes

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu