Robbie Fowler këmbëngul se Liverpool nuk duhet të ketë frikë nga shitja e Mohamed Salah këtë verë, nëse sulmuesi dëshiron të largohet nga Anfield.

Të kuqtë po përballen me një situatë të ngjashme me atë që hasën kur shitën Philippe Coutinho te Barcelona në janar 2018.

Kjo lëvizje i zhgënjeu besnikët e Anfield, por në fund doli të jetë goditje e jashtëzakonshme.

Klopp sanksionoi shitjen në një marrëveshje rekord 142 milion £, por ata lejuan Liverpoolin të sjellë Virgil van Dijk nga Southampton në të njëjtën dritare.

Alisson arriti gjashtë muaj më vonë, pasuar nga një Champions League dhe më pas një titull i parë i nivelit të lartë në 30 vjet.

Dhe një raport në Liverpool Echo pretendon se Klopp dhe Michael Edwards duan të përsërisin hilen me Salah.

Egjiptiani ka la të kuptohet më parë se një lëvizje në Spanjë mund të ishte në letra, me Real Madrid të etur për një marrëveshje.

Dhe duke shkruar në Pasqyra ditore, Fowler tha: “Nëse lojtari po agjiton për një lëvizje, lere të shkojë.

“Unë nuk jam duke shkuar në Salah. Unë e dua atë në copa. Por me të vërtetë besoj se transferimet tani kanë të bëjnë kryesisht me atë që dëshirojnë lojtarët, kështu që topi është në fushën e tij, jo në Liverpool.

“Nëse ai dëshiron të shkojë, atëherë duhet të shkojë. Nëse një lojtar dëshiron të largohet, duhet ta pranojmë se është në përzierje.

“Unë jam një besimtar i patundur se nëse ata janë të pakënaqur dhe duan të shkojnë, atëherë ata duhet të shkojnë. Edhe Jurgen Klopp ka thënë të njëjtën gjë – ai nuk dëshiron askënd në klub që nuk dëshiron të jetë atje.


Jepni kanaleve tona të mediave sociale një ndjekje – ne jemi përpara Facebook, Cicëroj dhe Instagram


Coutinho që ndodh gjithçka përsëri

“Beliefshtë besimi im që ishte qëndrimi i tij me Philippe Coutinho. Ai agjitoi për një lëvizje. Liverpool e refuzoi atë në verë sepse nuk u shkonte për shtat financiarisht dhe sa i përket futjes së lojtarëve.

“Por ata e bënë marrëveshjen në janar dhe i përdorën paratë për të blerë Virgil van Dijk dhe Alisson.

Philippe Coutinho Cadiz v Barcelona

“Klopp nuk e donte Coutinho sepse ai mendonte se qëndrimi i tij nuk ishte i duhur. Në fund ai nuk e donte atë helm në kampin e tij.

“Pra, nëse Salah është vërtet i pakënaqur, nëse është i mërzitur nuk i është dhënë një kontratë e re ose çfarëdo tjetër, atëherë arkëto, merr sa më shumë që të kesh mundësi për të dhe përdor paratë për të bërë ndryshime me ekipin aktual.”

Salah, 29 vjeç, aktualisht ka edhe dy vjet në kontratën e tij me Anfield. Duke pasur këtë në mendje, Reds do të duhet të marrin një vendim për të ardhmen e tij së shpejti.

LEXO MË SHUMË: Jota u dërgon mesazhe sulmuesve të Liverpool

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu