Veshja më e fundit e shtëpisë së Selangor i jep nder vendit dhe lojtarit më të mirë të klubit të të gjitha kohërave.

Selangor FC u bë klubi i parë i ligës Malajziane që filloi kitin e tyre për sezonin 2021, kur ata njoftuan të hënën në mbrëmje ekipin e tyre në shtëpi për sezonin e ardhshëm.

Rripi i fundit në shtëpi i Giants Red është bazuar në fanellën e tyre ikonike të Kupës së Malajzisë 1986, e cila ende po riprodhohet dhe vishet nga tifozët në vitet e fundit.

Ndërsa ndeshja përfundoi në një fitore 6-1 për Selangor ndaj Johor dhe titullit të tyre të 27-të në Kupën e Malajzisë, ajo që mbase ishte më historike ishte fakti se ishte gjithashtu ndeshja e fundit me një fanellë të Giants Red për legjendën e Selangor dhe Malajzisë, Mokhtar i ndjerë Dahari.

Mokhtar Dahari - Legjenda e Malajzisë (2)

Mokhtar kishte dalë për Selangor gjithsej 375 herë, duke shënuar gjithsej 177 gola zyrtarë. Vetëm pesë vjet pasi u tërhoq nga Selangor, sulmuesi do të vdiste në moshën vetëm 37 vjeç për shkak të sëmundjes së neuronit motorik.

Kompleti ruan bazën e kuqe, jeshile dhe të verdhë të shiritit origjinal, me ngjyrën jeshile që është ngjyra zyrtare e Princit të Kurorës të shtetit të Selangor). Më interesant, edhe pozicionet e stemës së klubit dhe stemës së prodhuesit të rrobave janë ruajtur. Kurora e Selangor qëndron në të djathtë të gjoksit ndërsa logoja e Joma-s nëpër të, ndryshe nga mënyra se si janë vendosur vitet e fundit.

Apa komen anda mengenai home kit 2021 nga JOMA Malajzia ini? Dapatkan sekarang di https: //selangorfc.com/ms/shop …

Postuar nga Selangor FCE hënë, 1 shkurt 2021

Megjithatë, disa ndryshime të vogla janë bërë gjithashtu. Jaka është më e vogël, ndërsa një tremujor i kuq dhe i verdhë është futur aty ku jakë takohet me gjoksin. Pjesa e verdhë e çantës tani ka modelin me ujë të qershisë spanjolle, lulja zyrtare e shtetit të Selangor.

Por legjenda që mbahet mend përmes këtij kompleti, Mokhtar është përjetësuar në pjesën e pasme pikërisht poshtë jakës; një gjurmë gome të siluetit të fytyrës dhe flokëve të fytyrës.

Sidoqoftë, haraçi nuk mbaron me fanellën. Krahas lojtarëve aktualë dhe të mëparshëm të Selangor, materiali promovues për shiritin përmban gjithashtu një nga djali i Mokhtar, Reza Mokhtar, i cili kujton babanë e tij për pak kohë në një video promovuese.

Kit i ri për shtëpi mund të blihet përmes faqes në internet të klubit, me edicionin e lojtarit me çmim RM109. Çështja e tifozëve të kompletit do të lëshohet vetëm pas Vitit të Ri Kinez sipas klubit, dhe mbajtësit e kartave të ekipit të klubit do të marrin një zbritje prej 10 përqind në blerjen e tyre.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu