Leicester do të kërkojë t’i japë një sulmuesi që u kthye në Premier League një shans të dytë pasi Brendan Rodgers nuk ka arritur të ‘bindet’ nga një nga opsionet e tij aktuale.

Leicester janë duke shijuar një tjetër fushatë madhështore nën udhëheqjen e Rodgers.

Tre blerjet e tij kryesore verore kanë pasur të gjitha suksesin fillestar, me pjesën e qendrës Wesley Fofana që ishte ekipi i hershëm.

Timothy Castagne dhe Cengiz Nën të dy kanë shkëlqyer në paraqitje të kufizuar, por sipas Eurosport, kjo e fundit ka nuk është bërë sa duhet për të bërë përshtypje menaxherin e tij.

Nën, 23 vjeç, mbërriti nga Roma përmes rrugës së huasë. Dy gola dhe tre asistime janë regjistruar deri më tani, por shumica dërrmuese e minutave të tij kanë ardhur në Ligën e Evropës.

Me Harvey Barnes që shkon nga forca në forcë dhe James Maddison duke goditur formën, konkurrenca është e ashpër në rolet dytësore pas Jamie Vardy.

Eurosport pretendojnë se ndërsa një vendim mbi të ardhmen e Under nuk është marrë ende, ka të ngjarë që Leicester ‘nuk do të kërkojë ta mbajë atë ‘përtej qëndrimit të tij të përkohshëm.

Në vend të kësaj, ata do të kërkojnë ta sjellin ish-Newcastle përpara Florian Thauvin përsëri në Angli.

28-vjeçari nënshkroi në vijën me pika për Magpies në 2015. Sezoni i tij i vetëm në Angli nuk i përmbushi pritjet, me një marrëveshje huazimi që u bë përfundimisht e përhershme në Marsejë që u materializua shpejt.

Thauvin një zbulim që nga dalja e Anglisë

Sidoqoftë, që nga ajo kohë, Thauvin ka qenë një zbulim. Sulmuesi ka operuar afër një goli çdo ndeshje tjetër në Ligue 1 dhe është bërë një rregullt në skuadrat kombëtare të Francës.

Leicester u zbulua më parë se kishte regjistruan interesin e tyre për yllin pasi kishin kontaktuar me agjentin e lojtarit.

Eurosport konfirmojnë dëshirën e Foxes për të zbarkuar Thauvin, duke theksuar se ata kanë një ‘sy të mprehtë’ te golashënuesi.

LEXO MË SHUMË: Dalin arsyet pse Newcastle gërmoi mbi ofertën e huasë për të rinjtë Watford

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu