Jurgen Klopp ka lënë të kuptohet se Liverpool mund të bëjë një lëvizje në tregun e transferimeve pasi pa Joel Matip që pësoi një dëmtim “serioz” në Tottenham.

Liverpool u kthye në të mirën e tyre si ata fitoi 3-1 në kryeqytet me arkitektët Spurs të rënies së tyre përmes gabimeve mbrojtëse.

Jose Mourinho nuk ishte i turpshëm për ta theksuar atë në kohë të plotë kur ai tha se “performanca e ndikuar plotësisht nga gabimet individuale mbrojtëse”.

Jurgen Klopp megjithëse ishte i kënaqur kur pa se skuadra e tij u kthye në gjendjen më të mirë, edhe pse ai tani ka edhe më shumë probleme me dëmtimet.

Së pari Fabinho iu nënshtrua një “dëmtimi të vogël të muskujve” para ndeshjes. Klopp pretendoi se dëmtimi kishte dalë nga blu.

Duke folur para ndeshjes, Klopp tha: “Në të vërtetë nuk ishte asgjë në të vërtetë. Ai thjesht ndjeu diçka, prandaj na duhej ta nxirrnim. Tani ai është jashtë.

“Nuk ishte në një sfidë, në një situatë intensive ose asgjë. Vetëm se si ndodhin gjërat. Kështu është. ”

Kjo e la Klopp duke filluar Jordan Henderson së bashku me Joel Matip pasi ata u bënë kombinimi i 11-të i ndryshëm i qendërmbrojtësit startues në kampionat.

Sidoqoftë. Matip zgjati vetëm deri në gjysmë kohe me Nat Phillips duke e zëvendësuar atë.

“Duket si diçka serioze, për të qenë i sinqertë, për Joel,” tha Klopp pas ndeshjes para se të deklarojë më vonë në konferencën e tij për shtyp se ai ka dëmtuar “ligamentet e kyçit të këmbës”.

“Ai kishte një problem me kyçin e këmbës. Nuk kishte asnjë shans për të luajtur ”.

Kjo e bëri trajnerin gjerman të sugjerojë që kampionët mund të detyrohen në tregun e transferimeve.

Përbindësh kundërsulmues

Klopp tha: “Ne kemi menduar gjatë gjithë kohës që bëjmë gjënë e duhur. Unë nuk jam zgjedhës.

“Ne kemi nevojë për të gjetur lojtarin e duhur, ne kemi lojtarë, jo shumë në vijën mbrojtëse, është e pabesueshme se çfarë po ndodh atje, me të vërtetë e pabesueshme.”

Klopp gjithmonë ka ruajtur Liverpoolin ishin të kënaqur me opsionet e tyre dhe se ai nuk ishte njeriu me tela çantë. Sidoqoftë, ngjarjet e së enjtes me siguri do ta kenë pasur Klopp në telefon Michael Edwards duke shpresuar të sanksionojë një lëvizje para afatit të hënë.

Duke folur për fitoren – e para e tyre në Premier League në 2021, Klopp tha: “Ishte mirë. Ishte e nevojshme, ishte një moment i mirë për të treguar. Ne jemi akoma këtu, është mirë ta dimë.

“Jam plotësisht i lumtur për performancën. Ata vendosën një zhvendosje të duhur. Ishte një performancë e guximshme kundër një përbindëshi sulmues kundër sulmit, i cili është ai që është, e bën atë edhe më special. Ishte vërtet mirë.

“Ishte një lojë e mirë, një fitore e merituar. Djemtë luajtën një lojë vërtet të mirë. Ne shënuam golin e parë në momentin perfekt. Djemtë e luftuan siç duhet dhe unë jam vërtet i lumtur për këtë dhe luajta futboll të mirë. ”

LEXO MË SHUMË: Klopp e bën Liverpoolin të mburret

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu