Ylli Harambee mund të shfaqet veçanërisht pasi dy mbrojtës u dëmtuan përpara ndeshjes së fundjavës

Menaxheri i Clarke Oduor në Barnsley, Valerien Ismael, ka dhënë një azhurnim dëmtimi përpara ndeshjes së tyre të shtunën Swansea City.

Oduor është përdorur me masë nga skuadra e Championship dhe dëmtimi i mbrojtësve Liam Kitching dhe Jordan Williams mund t’i japë atij një fillim të rrallë.

“Ne kemi një lajm të keq me dëmtime në Kitching dhe Williams. Veryshtë shumë zhgënjyese, ne ndihemi të dëshpëruar për Jordaninë, veçanërisht sepse ai sapo ishte kthyer ”, Ismael tha në presionin e tij para ndeshjes.

“Por ne nuk mendojmë se është afatgjatë. Shpresojmë vetëm dy javë, por kam frikë të them gjëra, sepse kemi qenë afër që ta kthejmë atë në më shumë se një rast më parë. Ai është një djalë kaq i mirë, i rëndësishëm për ne.

“Liam erdhi me këtë dëmtim të vogël në ijë, dhe ne po e mbrojmë atë. Por Aapo Halme është kthyer, kështu që është një lajm i mirë.

“Ne kemi aq shumë lojëra sa nuk mund të rrezikojmë me lojtarët, kështu që duhet të jemi të kujdesshëm.”

Barnsley do të përgatitet të përballet me Swansea me një rekord të mirë sa i përket provave të Covid-19 pasi asnjë nga lojtarët e tyre nuk ktheu një provë pozitive këtë javë.

“Testet tona Covid-19 këtë javë treguan më shumë lajme të mira, nuk kemi pasur raste pozitive. Goodshtë mirë për ne sepse tregon se të gjithë jemi në të njëjtën faqe, të gjithë punojmë për rregullat tona brenda dhe jashtë klubit, ”shtoi ai.

“Ne duhet të respektojmë virusin dhe të ndjekim protokollet tona.

“Ne kemi një raund tjetër të testimit [on Friday], por shpresojmë që të gjithë do të jenë negativë dhe ne pastaj presim ndeshjen të shtunën në mbrëmje. ”

Swansea doli fitues në ndeshjen e tyre të mëparshme kundër Tykes, duke fituar 2-0 në Dhjetor, por menaxheri i Oduor është i bindur se skuadra e tij është përmirësuar që nga ajo kohë.

“Unë mendoj se jemi përmirësuar që nga kjo lojë në Swansea. Ishte një gjë e çuditshme për shkak të fushës e cila ishte e tmerrshme për të luajtur, ”shpjegoi Valerien.

“Swansea luajti një lloj tjetër futbolli atë ditë që ishte një befasi.

“Do të jetë një lojë e vështirë kundër një klubi që po shkon për Premier League. Por ne tani dimë më shumë për ta dhe do të jemi të përgatitur, më të gatshëm me këtë rast, megjithatë ata vendosin të luajnë.

“Ne do të përshtatemi nëse është e nevojshme.”

Pasi luftuan kur filloi sezoni, Barnsley më vonë u përmirësua, veçanërisht pas emërimit të Ismael, dhe tani janë në të nëntin.

Ndeshja e Swansea vjen pasi Oduor dhe shokët e tij të skuadrës u kualifikuan në raundin e katërt të Kupa FA pasi kishin parë Tranmere Rovers.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu