Sulmuesi i Bayern Munchen Robert Lewandowski ka zbuluar të gjitha në lëvizjen e tij të dështuar në Manchester United në 2012.

Ylli i Polonisë u kurorëzua si lojtari më i mirë në botë në ceremoninë e fundit të ndarjes së çmimeve më të mira FIFA, duke mposhtur Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin për çmimin.

Lewandowski pushoi Bayernin në një trefish historik sezonin e kaluar, duke shënuar 55 gola në këtë proces. 32-vjeçari shënoi 34 në Bundesliga, 15 në Ligën e Kampionëve dhe 16 në Kupën e Gjermanisë.

Gjuajtësi i dobët u bashkua me kampionët e Evropës në 2014, duke lënë Borussia Dortmund në një transferim falas.

Por ai ka zbuluar se karriera e tij mund të kishte marrë një rrugë krejt tjetër, me Lewandowski ‘të gatshëm’ për të nënshkruar për të Të bashkuar përsëri në 2012

“Pas vitit të dytë në Dortmund, pata një bisedë me Sir Alex Ferguson,” i tha ai France Football.

“Ai donte që unë të vija në Mançester. Aty u interesova shumë. Madje mund të them se isha gati.

“Por Dortmund nuk donte të më linte të shkoja. Nuk më shqetësoi më shumë se kaq sepse gjërat po shkonin mirë me Borussia. ”

Në vend të kësaj Ferguson përfundoi me nënshkrimin e Robin van Persie nga Arsenal. Edhe pse kjo nuk shkoi shumë keq pasi United fitoi titullin më të fundit në Premier League.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


United, Spurs duke ndjekur yllin e Serie A

Sipas një raporti, Manchester United dhe Tottenham janë midis klubeve të interesuar për Nikola Milenkovic.

Milenkovic është vendosur si një lojtar kryesor për Fiorentina, ku ai ka bërë 100 paraqitje në Serie A që nga bashkimi në 2017.

23-vjeçari duket i gatshëm për një hap përpara në një klub më të madh dhe raportet sugjeruan kohët e fundit Tottenham mund të bëjë një lëvizje për të në janar.

Andrea Belotti, Nikola Milenkovic

Sipas La Nazione (përmes Inside Futbol), megjithatë, ata nuk janë paditësit e vetëm për mbrojtësin. Njeriu Utd gjithashtu mbetet në gjueti.

Milenkovic përmendej rregullisht si një shënjestër për Djajtë e Kuq në verën e vitit 2019. Që atëherë ato lidhje janë zbehur disi, por gazeta italiane pretendon se opsioni është ende shumë i gjallë.

Për më tepër, agjentët e tij tashmë kanë marrë disa oferta. Milenkovic ka vetëm 18 muaj nga kontrata e tij, kështu që mund të jetë në dispozicion për një çmim modest.

Fiorentina shpreson të rinovojë kontratën e tij, por nëse nuk mund të gjejnë një marrëveshje, ata mund të duhet ta shesin atë. Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu