Mesfushori i Sharjah, Caio refuzon të heqë dorë nga shpresat për titull pas përplasjes së Al-Jazira …

Trupat e Marcel Kaizer janë në një ritëm të mirë pasi ata mbeten të pamposhtur në pesë ndeshje radhazi pas fitores së tyre 3-0 ndaj udhëheqësve të dikurshëm të ligës Sharjah FC jashtë shtëpisë.

Trajneri holandez dëshiron të vazhdojë me këtë vrull dhe është i etur për të marrë Shabab Al-Ahli në ndeshjen e tyre të ardhshme, edhe pse ai mendon se do të jetë një ndeshje e vështirë. Në ndeshjen e kundërt midis të dy palëve, duke hipur në një përplasje nga Ali Mabkhout, ata kishin hedhur pesë gola kundër klubit me qendër në Dubai.

“Ndeshja tjetër është kundër Al-Ahli. Pra, ne kemi një orar të vështirë për momentin. Ne e dimë se duhet të luftojmë përsëri atje. Do të jetë një lojë shumë e vështirë, por ne kemi besim dhe do të përgatitemi mirë,” tha menaxheri pas fitorja kumbuese mbi Sharjah.

Mesfushori Khalfan Mubarak luajti një rol të rëndësishëm në qendër të parkut dhe ai ishte i ngazëllyer pas fitores.

“Ishte një lojë presioni me dy skuadrat më të mira në kampionat dhe ne arritëm ta përballonim atë presion duke imponuar stilin tonë të lojës sonte,” tha ai.

“Ne patëm një pjesë të parë jashtëzakonisht të mirë dhe më pas bëmë mirë që mbajmë Sharjah pasi Abdalla Ramadan mori kartonin e kuq për dy shkelje të rezervuara. Ne jemi shumë të kënaqur me punën e mbrëmjes së sotme dhe shpresojmë se mund ta çojmë vrullin përpara. ”

Ali Mabkhout

Sidoqoftë, krijuesi brazilian i Sharjah, Caio këmbënguli që shpresat e tyre për titull nuk janë në tym pas një humbje zhgënjyese që i pa ata të dorëzoheshin në vendin e tyre të parë.

“Humbja ndaj Jazira nuk do ta përfundojë sezonin tonë dhe objektivi ynë është ende të fitojmë kampionatin. Kanë mbetur shumë ndeshje (tetë) dhe ne do të përpiqemi t’i fitojmë të gjitha dhe shpresojmë që disa rezultate të ndeshjeve të tjera të vijnë në favorin tonë. “

Lojtarët vazhduan të mbrojnë stilin e tyre të lojës nën menaxherin Abdulaziz Al Anbari, i cili është përballur me dobësi nga tifozë të caktuar.

“Shumë njerëz po komentojnë mbi stilin e lojës së Sharjah, por ne kemi qenë të suksesshëm në fitimin e shumë ndeshjeve. Kur ekipi po fiton, ne të gjithë fitojmë, dhe njerëzit fillojnë të lavdërojnë, dhe kur ne humbasim, të gjithë humbasim, dhe njerëzit fillojnë të komentojnë. Askush nuk mund ta veçojë trajnerin për humbjen e mbrëmjes së sotme.

“Trajneri ka bërë një punë të mirë para dhe tani, dhe në të ardhmen gjithashtu. Kështu që askush nuk mund të gjykojë mbi aftësitë e tij pas kësaj disfate. Gjithçka do të jetë në rregull nëse fitojmë në dy ose tre ndeshjet e ardhshme. ”

Sharjah ka arritur të marrë vetëm dy pikë nga pesë ndeshjet e tyre të fundit. Sharjah do të përballet me një tjetër kundërshtar të vështirë në Al-Nasr në 7 Mars jashtë shtëpisë në përpjekjen e tyre për t’u kthyer në rrugët e fitores. Sidoqoftë, ata kishin humbur ndaj Al-Nasr në Kupën e Presidentit 3-0 kohët e fundit.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu