West Ham u zhvendos brenda dy pikëve nga katër më të mirët e Premier League pasi Jesse Lingard dhe Craig Dawson siguruan një fitore të rehatshme 2-0 ndaj një skuadre të kotë të Leeds.

Pas një fillimi të lëkundur nga ekipi i David Moyes, Lingard hapi rezultatin pasi ai u rrëzua ngathët nga Luke Ayling në zonë. Ilan Meslier shpëtoi nga goditja e tij e shënuar në vend, por ishte i gatshëm për të kthyer topin.

Leeds dukej se u shkërmoq pas hapësirës dhe ishin dy poshtë shtatë minuta më vonë. Disa mbrojtje me të vërtetë të dobët nga një pjesë e caktuar i lejuan Aaron Cresswell të zgjidhte Dawson në zonë, dhe qendërmbrojtësi i madh u drejtua në të katërtin e tij të sezonit.

Skuadra e Marcelo Bielsa u grumbullua në pjesën e dytë, por thjesht nuk mundi ta kalonte topin në linjë. Patrick Bamford ishte i gjallë, por nuk mund të godiste në shenjë, dhe kur Raphinha u mohua nga një pastrim dramatik nga vija e golit nga Dawson vonë, Leeds dukej se pranoi se nuk ishte vetëm dita e tyre.

Le të futemi në disa vlerësime të lojtarëve!

Lukasz Fabianski (GK) – 6/10 – Një ditë më e qetë në zyrë sesa do të priste kundër Leeds, megjithëse u thirr në veprim një ose dy herë.

Vladimir Coufal (RB) – 6/10 – Pa frills dhe pa bujë. Performancë tipike solide dhe e qëndrueshme nga mbrojtësi i djathtë çek.

Craig Dawson (CB) – 7/10 – I pëlqen një gol këto ditë, apo jo? Koka klinike në pjesën e pasme ngjitet dhe shfaqet me një pastrim jetësor jashtë linjës vonë.

Issa Diop (CB) – 7/10 – Duhej të ishte në majë të gishtave për të mohuar Rodrigon me një bllok të rëndësishëm. Ekran i ngurtë, duke pastruar praktikisht gjithçka që vinte drejt tij.

Aaron Cresswell (LB) – 7/10 – Asistimi i pjesës së parë që po bëhet standardi për kthimin në skuadër të West Ham. Trajneri në Euro po telefonon …

Tomas Soucek (CM) – 6/10 – Jo mjaft në imponimin e tij më të mirë, por mbuloi shumë terren në një performancë funksionale.

Declan Rice (CM) – 8/10 – Praktikisht pa të meta në top dhe një prani e rëndësishme jashtë saj. Fitoi topin prapa më shumë se çdo lojtar tjetër.

Jesse Lingard (AM) – 7/10 – Fitoi penalltinë, humbi një penallti, shënoi kërcimin. Dy në tre nuk janë të këqija.

Pablo Fornals (RW) – 6/10 – Jo në lojë aq shumë sa Lingard ose Benrahma për shkak të një pozicioni startues çuditërisht të thellë, por erdhi brenda disa inç të golit të sezonit me një gjysmë breshërie të guximshme nga distanca.

Michail Antonio (CF) – 6/10 – E udhëhoqi mirë vijën dhe mbuloi oborret pa e goditur vërtet hapin e tij.

Tha Benrahma (LW) – 7/10 – Ndërronte shpesh pozicionet me Lingard dhe i bënte vetes një dhimbje të vërtetë për të shënuar me vrapimet e tij me shigjeta, të përmbysura. Kisha disa të shtëna por nuk ishte klinike.

Jarrod Bowen (Benrahma, 77) – 5/10

Ben Johnson (Lingard, 89) – N / A

Ilan Meslier (GK) – 7/10 – Disa ndalesa të mira. I qëndrueshëm në shpërndarjen e tij dhe me të vërtetë i pafat për të parë një penallti të mirë të prishur të zhbërë në kërcim.

Luke Ayling (RB) – 5/10 – I ngathët për penalltinë, përndryshe i zellshëm, por shumë i lirshëm në top për pëlqimin e kërkuar të Bielsa.

Diego Llorente (CB) – 6/10 – Mjaft i mprehtë dhe agresiv, por një lëvizje e vogël në pozicionimin dhe vendimmarrjen e tij nganjëherë.

Liam Cooper (CB) – 6/10 – Bëri një punë të denjë për të mbajtur gjërat së bashku, por u kap duke dremitur për të dytin e West Ham.

Stuart Dallas (LB) – 6/10 – Panë ngarkesa të topit dhe e spërkatën mjaft mirë pa krijuar shumë nga e majta.

Kalvin Phillips (DM) – 6/10 – I plogët dhe jashtë ritmit sipas standardeve të tij, por ndoshta akoma mesfushori më i mirë i Leeds.

Mateusz Klich (CM) – 5/10 – Pa bërë shumë gabim ai ishte goxha anonim para se të tërhiqej në pushim.

Tyler Roberts (CM) – 5/10 – Në për të siguruar disa sulme sulmuese në mesfushë, por ishte goxha joefektive.

Helder Costa (RW) – 4/10 – Vështirë se në lojë para se të sakrifikohej në pjesën e parë për Jack Harrison.

Patrick Bamford (CF) – 5/10 – Mendoi se ai kishte një asistim të lavdishëm në fillim, por flamuri jashtë loje prishi festën. Përmbysi disa raste vërtet të mira në pjesën e dytë.

Raphinha (LW) – 6/10 – Jo më së miri, por gjithsesi bëri disa pyetje me lojën e tij krijuese sulmuese.

Ezgjan Alioski (Klich, 45) – 5/10

Jack Harrison (Costa, 45) – 6/10

Rodrigo (Roberts, 60) – 5/10

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu