Jesse Lingard ka shpjeguar pse ai mori vendimin për t’u bashkuar me West Ham në janar, duke këmbëngulur se zhgënjimi në rritje te Manchester United luajti një rol të madh.

United ishte i lumtur të sanksiononte largimin e mesfushorit anglez pas David Moyes pyeti për një hua afatshkurtër.

Djajtë e Kuq shefi Ole Gunnar Solskjaer pranoi se nuk mund të premtonte më kohën e rregullt të lojës 28-vjeçare.

Lingard, megjithatë, pretendon se atij nuk iu dha as një mundësi e drejtë për të provuar vlerën e tij pas bllokimit qershorin e kaluar.

I pyetur pse ai zgjodhi të merrte një sfidë të re në West Ham, I tha Lingard BT Sport: “Së pari dhe më e rëndësishmja, unë jam këtu për të luajtur, për të fituar dhe për të ndihmuar ekipin, kështu që shpresoj ta bëj këtë dhe do të shohim se ku do të jemi në fund të sezonit.

“Bëhet fjalë për të luajtur me një buzëqeshje në fytyrën time dhe për të shijuar futbollin tim dhe për t’u rikthyer te Jesse-i i vjetër.

“Gjatë bllokimit, unë riktheva momentet e mia më të mira duke luajtur futboll – sezonin nën Jose [Mourinho] ku shënova të gjitha ato gola dhe shkova në Kupën e Botës dhe sezonin kur hyri Ole dhe fillova mirë.

“Unë fillova të marr atë zjarr në barkun tim dhe të përzënë përsëri për të shkuar dhe për të filluar. Do të kishte qenë e lehtë për mua të bie dhe të heq opsionin e lehtë.

Jo hequr dorë

“Por një person si unë që ka kaluar shumë dhe e di lojën, unë nuk mund ta heq dorë si ajo dhe gjithmonë do të shkoj me një luftë.

“Unë u ktheva një nga më të fortë dhe më të aftë (në skuadrën e Man Utd) pas bllokimit dhe nuk pata mundësinë që të prisja. Por gjatë gjithë kohës që isha atje dhe nuk luaja po bëja stërvitje shtesë dhe po mbaja palestrën time kur ishte koha e duhur.

“Pra, për mua, ka të bëjë me punën e vështirë dhe qëndrimin e përkushtuar dhe u ktheva te gjërat themelore.”

Lingard është vendosur të jetë në veprim për Hammers përsëri të hënën në mbrëmje kur ata të presin Sheffield United.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu