Jesse Lingard thotë se ai pret që të punojë me shokun anglez Declan Rice pasi nënshkroi një lëvizje huazimi në West Ham nga Manchester United.

Mesfushori Lingard ishte ngrirë nën drejtimin e shefit të Djajve të Kuq Ole Gunnar Solskjaer dhe kërkoi një rrugëdalje këtë muaj.

Disa klube, përfshirë Nice dhe Porto, tregoi interes. Megjithatë, 28-vjeçari ka zbuluar se si lidhja e tij me David Moyes u tregua thelbësore në zgjedhjen e tij për të qëndruar në Angli.

Çekanë shefi Moyes ka punuar me mesfushorin gjatë kohës që ishte në Old Trafford midis 2013 dhe 2014.

“Unë jam i ngazëllyer,” i tha Lingard TV West Ham. “Shtë një kapitull tjetër i ri në jetën time. Asgjë nuk është e garantuar, por unë kam ardhur këtu për të punuar shumë dhe për të ndihmuar ekipin dhe për të sjellë përvojën time.

“Ky është qëllimi kryesor. Unë thjesht dua të shijoj futbollin tim dhe të kthehem duke luajtur përsëri dhe t’i kthej këmbët në fushë.

“Kishte shumë klube të përfshira, por, për mua personalisht, ndjeva se kjo ishte lëvizja e duhur.

“Unë padyshim që kam pasur një marrëdhënie të mëparshme me menaxherin pasi ai ishte në Man U dhe unë kam luajtur nën të më parë, kështu që ai i njeh cilësitë e mia dhe çfarë mund të sjell në ekip.

“Unë njoh edhe disa lojtarë – e njoh Dhjetorin [Rice] shumë mirë nga ana e Anglisë – dhe unë ndiej se mund të vendosem shpejt këtu shpejt. “

Dëshira e Lingard për futboll në ekipin e parë vjen pasi ai bëri vetëm tre paraqitje për United këtë sezon.

Para zbritjes së tij në skajet e ekipit, ai shënoi golin e fitores në finalen e Kupës FA 2016. Për më tepër, forma e tij më pas kulmoi në vendin e tij në Kupën e Botës 2018.

Si i tillë, ai ka një uri të kthehet në atë lloj forme dhe beson se Moyes mund të sjellë më të mirën prej tij.

Lingard pret me padurim ribashkimin e Moyes

Lingard.Man_.Utd_.TEAMtalk

“Importantshtë e rëndësishme që një lojtar dhe menaxher të kenë një marrëdhënie të mirë,” shtoi Lingard.

“Ai ka një moral me të vërtetë të mirë, ai e bën ekipin e tij të punojë shumë dhe unë kam bërë një bisedë me të tashmë dhe nuk ka asnjë garanci – më takon mua ta fus punën dhe të bëj shartimin, të futem në ekip dhe luaj mirë java-java, java-out.

“Mezi po pres të tregoj [the West Ham fans] atë që kam ruajtur. Jam i ngazëllyer dhe dua ta ndihmoj skuadrën të ngrejë tryezën aq sa munden. ”

Hammers aktualisht qëndrojnë të pestë në tabelën e Premier League pas një serie prej katër fitoreve të njëpasnjëshme.

LEXO MË SHUMË: Moyes emërton një tipar surprizë që transformon Benrahma; pretendon mitin e Liverpoolit

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu