Një nga pjesët më intriguese të intervistës së gjerë të Lionel Messi me La Sexta të Dielën në mbrëmje përfshinte marrëdhënien e tij të vështirë tani ish-presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu.

Shefi i klubit u largua në tetor mes skandalit brenda dhe jashtë fushës, duke bërë që zgjedhjet të mbahen në janar për të Të Barçës punë e lartë

Bartomeu ishte jashtëzakonisht në mosmarrëveshje me Messin për pjesën më të madhe të vitit 2020, me përpjekjen e dështuar të Messit në fund të fundit për të detyruar një dalje gjatë verës, ndoshta kashta e fundit në mandatin e dënuar të presidentit.

Lionel Messi
Messi ka duruar vitin e tij më të vështirë në Barcelonë deri më tani | Nxit imazhe / Getty Images

I pyetur nga intervistuesi Jordi Evole si e mashtroi Bartomeu, Messi u përgjigj duke qeshur: “Në shumë gjëra, e vërteta është në shumë gjëra.

“Unë preferoj të mos flas për gjëra private të ndodhura, nuk do të sjell ato që u thanë dhe ato që u premtuan, por mund t’ju siguroj shumë, shumë herë në disa vjet.”

Messi gjithashtu deklaroi se, pavarësisht dashurisë së tij për Barcelona, ​​ai nuk u pendua që dërgoi kërkesën tani famëkeqe për transferimin e burofax, duke këmbëngulur se ai nuk pendohet, i tillë ishte dëshpërimi i tij me Bartomeu.

“Shtë një mënyrë për ta zyrtarizuar dhe për ta bërë atë zyrtare,” tha Argjentinasi. “Ju jeni duke thënë se doni të shkoni por nuk bëni asgjë për ta bërë atë.

“Unë i kam thënë [Bartomeu] gjatë gjithë vitit, jo gjithë vitin, por gjashtë muajt e fundit shumë herë i thashë presidentit se po largohesha, se doja të largohesha, të më ndihmonte, se doja të largohesha dhe ai jo, jo, jo. Ishte një mënyrë për të thënë se dua të shkoj seriozisht “.

Në intervistë, Messi u hetua gjithashtu për zgjedhjet e ardhshme, të cilat do të zhvillohen në 24 Janar.

FBL-ESP-ARG-BARCELONA-MESSI
Marrëdhënia e vështirë e Messi dhe Bartomeu ka bërë tituj në Barcelonë gjatë gjithë vitit | MANU FERNANDEZ / Getty Images

Fituesi i gjashtë herë i Topit të Artë këmbënguli që ndërsa ai është një ‘socio’ i një klubi, ai nuk e di nëse do të votojë.

“Unë preferoj të mos pozicionohem me askënd, sepse nëse ata tashmë thonë se unë drejtoj klubin, imagjinoni nëse them se dua një president,” shtoi Messi. “Unë preferoj të mos e bëj atë dhe shpresoj se kush është më i miri për klubin.

Nuk do të jetë e lehtë për të ndryshuar situatën për shkak të çështjes së pandemisë dhe nuk do të jetë e lehtë të kthesh të gjitha këto, por shpresojmë që kush fiton bën gjëra të mira për ta rikthyer klubin, sa e shkëlqyeshme është, në pozicionin ku e meriton, e cila nuk është aty sot. ”

Gjatë intervistës, Messi gjithashtu diskutoi për të ardhmen e tij të menjëhershme ndërsa afrohet afati i transferimit të janarit dhe një dëshirë të habitshme për të luajtur në MLS.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu