Liverpool ka refuzuar një qasje nga Southampton për të marrë Neco Williams në huazim, sipas raporteve.

Williams ka filluar vetëm dy ndeshje të Premier League këtë sezon pasi ai është fort pas Trent Alexander-Arnold në rendin e përpiktë në Anfield.

Reprezentuesi i Uellsit do të jetë i prirur për më shumë kohë kur ai vazhdon zhvillimin e tij. Sidoqoftë, ai nuk do të dalë në Ditën e Afatit.

Sipas Sky Sports, Southampton bëri një ofertë për të marrë Williams në huazim për pjesën tjetër të sezonit. Ata aktualisht janë në kërkim të më shumë opsioneve në zonat mbrojtëse.

Williams ishte identifikuar si një objektiv afatshkurtër, por Liverpool ka vendosur të mos lejojë atë të largohet.

Pa asnjë opsion tjetër në mbrojtësin e djathtë pas Alexander-Arnold, kampionët e Premier League hezituan ta lejonin 19-vjeçarin të bënte kalimin në Bregun e Jugut.

Në vend të kësaj, ata do ta mbajnë atë deri në fund të sezonit.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Southampton humbet një tjetër

Williams ishte i fundit në një varg të gjatë të synimeve të mbrojtjes së plotë që Southampton ka parë. Ainsley Maitland-Niles i Arsenalit, Brandon Williams i Manchester United dhe Japhet Tanganga i Tottenham ishin gjithashtu në listën e tyre të ngushtë.

Ata kanë qenë të pasuksesshëm në të gjitha ato ndjekje megjithatë, dhe përballen me të njëjtin fat me përpjekjet e tyre për të nënshkruar Williams.

Adoleshenti do të shpresojë të mbështesë katër paraqitjet në Premier League dhe tre paraqitje në Ligën e Kampionëve që ka bërë deri më tani këtë sezon.

LEXO MË SHUMË: Klopp zbulon cilësitë e ‘zgjuara’ që Ben Davies do t’i sjellë ekipit të Liverpool

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu