Liverpool thuhet se ka kapërcyer përpara Interit në garën për të nënshkruar mesfushorin e Udineses Rodrigo De Paul.

26 vjeçar po shihet si një zëvendësim i mundshëm i Georginio Wijnaldum, i cili duket se do të bashkohet me Barcelona ose PSG në një transferim falas këtë verë.

Udinese me sa duket ka dhënë dorëheqjen që De Paul të largohet nga klubi dhe i ka dhënë një shuplakë një 30 milion €një miliard çmim mbi të.

Por sipas Daily Mail, Të kuqtë janë vendosur të provojnë vendosmërinë e klubit të Serie A me një ofertë prej rreth 26 milion.

Në fillim të këtij muaji, drejtori sportiv i Udineses, Pasquale Marino pranoi se një shitje ishte e pashmangshme.

Pala italiane ka mbajtur atë qëndrim, duke pasur parasysh sasinë e interesit për lojtarin, i cili gjithashtu kërkohej nga Leeds verën e kaluar.

“Ai ka karakteristika që shumë klube të mëdha në Evropë po i mungojnë,” i tha Marino transmetuesit italian Radio 24.

“Shpresoj të mos ndodhë, por kushdo që e nënshkruan atë verën e ardhshme do ta ngrejë ekipin e tyre në një nivel tjetër.”

Vetë De Paul ka folur më parë në faqen e internetit të Udineses për të ardhmen e tij të pasigurt. Ai tha: ”Nuk e di se kur do të jetë dita ime e fundit këtu.

“Unë do të jap gjithçka për Udinesen deri në atë moment. Kishte shumë thashetheme për të ardhmen time në janar. Por menjëherë takova drejtorin për t’i thënë se dua të shkoj askund.

“Kam mbyllur dyert për të gjithë, vajza ime ka lindur këtu, dhe djali im do të lindë këtu, ai do të jetë Friulano.”

De Paul nënshkroi për ekipin italian nga Valencia në 2016 dhe që atëherë ka shënuar 30 gola në 168 ndeshje.

Deri më tani këtë sezon ai ka shënuar pesë herë në 22 ndeshje, me Udinese aktualisht i 12-ti në Serie A.

Inter Milan, që nga dritarja e dimrit, ka dalë si pararojë për të ulur lojtarin. Por do të dukej se njerëzit e Jurgen Klopp tani mbajnë atë pozicion përpara një sulmi të pritur veror.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Liverpool i tha Thiago se nuk ishte një përshtatje e mirë

Paul Scholes ka zbuluar pse nuk mendon se mesfushori Thiago Alcantara mund të jetë një sukses në kampionat e Premier League Liverpool, me një lëvizje në Manchester United më të përshtatshme.

Kuqezinjtë zbarkuan Spanja ndërkombëtare nga Bayern Mynih verën e kaluar, me Thiago që pritet t’i japë Liverpoolit një dimension të ri.

Sidoqoftë, një rënie dramatike nga hiri i ka parë njerëzit e Jurgen Klopp që aktualisht po luftojnë për një vend në Ligën e Kampionëve.

Lëndimet kanë luajtur një pjesë të madhe në rrëshqitjen e tyre, por Thiago nuk ka provuar të jetë nënshkrimi Liverpool shpresonte për

Sipas legjendës së United Scholes, ai beson se 29-vjeçari është lojtari i gabuar për sistemin e Klopp.

I tha ai Premier League Productions“Mënyra se si Liverpool luan me të tre në mesfushë, nuk mendoj se ai ka këmbë të shkëlqyera për të, kështu që roli qendror do t’i shkonte për shtat në tokë”. Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu