Liverpool është në një betejë transferimi me Everton për nënshkrimin e mbrojtësit të Torinos Gleison Bremer, sipas një gazetari italian.

Kampionët e Premier League aktualisht po vuajnë nga një mungesë opsionesh për të moshuarit në pjesën e pasme. Virgil van Dijk dhe Joe Gomez janë të dy jashtë me lëndime afatgjata, dhe Joel Matip gjithashtu ka pësuar pengesa të rregullta.

Ai e ka lënë Jurgen Klopp të përplaset për përforcime. Deri më tani, ai u është drejtuar të diplomuarve të akademisë si Nat Phillips dhe Rhys Williams – një strategji që ai duket se do të vazhdojë.

Megjithatë, disa ekspertë kanë paralajmëruar se mos bërja e një nënshkrimi në janar për të adresuar mungesat e tyre në mbrojtje do të ishte një lojë e madhe në përpjekjen e tyre për të mbajtur titullin e tyre.

Prandaj, raportet vazhdojnë ta lidhin klubin me një numër mbrojtësish – edhe nëse mesazhi nga klubi është se ata nuk po kërkojnë të bëjnë nënshkrime.

Emri i fundit që del si një opsion është Bremer. Braziliani ka bërë përshtypje për Torinon në Serie A gjatë dy sezoneve të fundit.

Liverpool u lidh me Bremer në fillim të këtij muaji. Nëse ai interes ishte i vërtetë, duket se mbetet.

Sipas Matteo Pedrosi të Corriere Granata, Liverpool është ende i etur për Bremer. Ata me sa duket e kanë identifikuar atë si dikë që mund të mbulojë mungesat e tyre.

Torino, nga ana e tyre, tashmë është duke kërkuar zëvendësime në rast se Liverpool bën një ofertë. Kuqezinjtë ende nuk e bëjnë këtë, megjithëse.

Everton për të rivalizuar Liverpoolin për Bremer

Gleison Bremer TEAMtalk

Një tjetër pretendent për Bremer është rivalët lokalë të Liverpool, Everton. Të dy klubet ishin të interesuar për të gjatë verës dhe Corriere Granata tani pretendojnë se interesi nuk është zbehur.

Liverpool me sa duket po kryeson garën përpara rivalëve të tyre, megjithëse. Raporti thotë se kampionët po ndjekin Bremer “me disa këmbëngulje”.

Bremer shënon kutinë që Liverpool po kërkon për sa i përket një mbrojtësi të fortë ajror.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


23-vjeçari ishte gjithashtu një shënjestër e Fulham në afatin kalimtar të verës. Sidoqoftë, ata përfundimisht nënshkruan Joachim Andersen në vend të tyre.

Kjo nuk do të thotë që e ardhmja e tij nuk do të qëndrojë në Premier League, megjithëse mbetet të shihet nëse dikush do të bëjë oferta në janar.

LEXO MË SHUMË: 50 milion £ plus tarifë e sheh mbrojtësin e dytë të refuzuar nga Liverpool si dy listat kryesore

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu