Liverpool dhe Manchester City përsëri kanë ‘shprehur interesin e tyre’ për nënshkrimin e Adama Traore, i cili ende nuk ka për të nënshkruar një marrëveshje të re me Wolves pavarësisht se ka rënë dakord për kushte të përmirësuara.

90 minuta ekskluzivisht zbuloi në nëntor se Traore kishte ngecur në nënshkrimin e një marrëveshje të re me klubin që pa pagat e tij dyfishuar, gjë që çoi në interes të vërtetë nga Leeds United përpara afatit kalimtar të janarit. 90 minuta gjithashtu raportoi për interesin fillestar të City dhe Liverpool për lojtarin, megjithëse vlerësimi i tij në atë kohë ishte më afër 70 milion £.

Një raport i ri nga spanjisht Sporti tani pretendon se Liverpool dhe City janë të interesuar përsëri të ndjekin një marrëveshje për anësorin, si dhe Leeds.

Adama Traore
Adama ka arritur një gol në të gjitha garat gjatë gjithë sezonit | Pishinë / Getty Images

Interesi i Leeds u hodh poshtë së fundmi si “fantazi e pastër”, por financimi do të ishte i lidhur me një rritje të investimeve nga pronarët e NFL’s San Francisco 49ers – të cilët hynë në një partneritet bashkëpunues me Leeds në 2018 për aksionet e tyre fillestare dhe kanë qenë duke kërkuar për të rritur atë që nga. 90 minuta së pari raportuan ekskluzivisht interesin e tyre në korrik të vitit 2020

Klubi Yorkshire ka kishte një interes të vërtetë për Traore, i cili u nënshkrua për Middlesbrough në 2016 nga drejtori aktual i futbollit i Leeds Victor Orta, por çdo ndjekje e një marrëveshje do të ishte ndikuar nga një rritje e investimeve nga pronarët e NFL’s San Francisco 49ers – të cilët hynë në një partneritet bashkëpunues me Leeds në 2018

Ata kanë kërkuar që të rrisin aksionet e tyre në vitet e fundit, me 90 minuta së pari ekskluzivisht duke raportuar interesin e tyre në një marrje në korrik të vitit 2020. Çdo marrëveshje për të rritur pjesën e tij akoma nuk është përfunduar.

Sport raporton se Wolves vlerësojnë Traore në rreth 35.5 milion m, që janë shumë para duke marrë parasysh kufizimet financiare të pandemisë, por të dy Liverpool dhe Qyteti kanë qenë të lidhur më parë.

Kuqezinjtë kanë mbajtur një krahasim me Spanjollin për disa kohë, megjithëse 90 minuta e kupton që Traore është i etur për të luajtur futboll të ekipit të parë në mënyrë që të futet në ekipin kombëtar, gjë që krijon shqetësim për lëvizjen në Merseyside.

Traore ka qenë i dobët si një sulm sulmues këtë sezon dhe ka arritur vetëm një asistim në Premier League deri më tani, zhgënjyes në një skuadër të Ujqërve që ka qenë nën të gjitha nivelet dhe ulet në gjysmën e poshtme të tabelës.

Ndërsa pala e tij po acarohet gjithnjë e më shumë për dështimin për të nënshkruar një kontratë të re, Ujqit tashmë nuk kanë mundësi të sulmojnë. Ata e shitën Diogo Jota te Liverpool verën e kaluar dhe kanë humbur hajmali Raul Jimenez në një kafkë të thyer, megjithëse janë afër nënshkrimit me Willian Jose nga Real Sociedad.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu