Leicester është në bisedime “të përparuara” për të lidhur Harvey Barnes me një kontratë të re në mënyrë që të shmangë interesin nga Liverpool dhe Manchester United, thuhet në një raport.

Barnes po shijon një sezon të frytshëm me Leicester, për të cilin ka shënuar 13 gola në të gjitha garat këtë sezon.

Anësori ka fituar shumë mirënjohje dhe disa mendojnë se ai mund të jetë me një shans për të bërë skuadrën e Anglisë për Euro 2020 të vonuar.

Megjithatë, ai nuk ka vetëm admirues në skuadrën e Anglisë. Ka pasur spekulime për një transferim në nivel klubi për Barnes.

Sipas Pasqyra ditore, megjithatë, 23-vjeçari është vendosur të nënshkruajë një kontratë të re në King Power Stadium.

Pasqyrë emërtoni Liverpool dhe Man Utd si dy nga klubet e mëdha që kanë shikuar Barnes. Sidoqoftë, i diplomuari i akademisë Leicester është i lumtur të qëndrojë i vendosur.

Kontrata aktuale e Barnes vazhdon deri në vitin 2023. Megjithatë, ajo “nuk pasqyron statusin e tij në klub”, kështu që është vendosur të përmirësohet.

Duke e lidhur atë për një marrëveshje më të gjatë, Leicester do të kishte një pozitë më të fortë negociuese nëse klubet e tjera do të hynin për Barnes.

Leicester ka parë disa nga lojtarët e tyre të kalojnë në klube tradicionalisht më të mëdha në vitet e fundit. Sidoqoftë, ata rrallë i lënë të shkojnë pa luftë – dhe duket se po bëjnë një përpjekje të madhe për të mbajtur Barnes.

Mesfushori i lindur në Burnley është duke mbyllur paraqitjen e tij të 100-të për Leicester. Ai ka 21 gola dhe 15 asistime për ta në karrierën e tij të deritanishme.

Ai më parë performoi mirë gjatë periudhave të huazimit me MK Dons, Barnsley dhe West Brom, por që atëherë është bërë një nga lojtarët më të rëndësishëm të Leicester.

Barnes ‘mund të shënojë çdo lojë’

Menaxheri Brendan Rodgers ka qenë i impresionuar me ngritjen e Barnes, dhe theksoi sa javën e kaluar.

“Harvey mendova se ishte e pabesueshme”, tha ai pas fitores së së dielës ndaj Aston Villa. “Përfundimi i tij dukej i lehtë por nuk ishte.

“Kur je një lojtar i ri ka të bëjë me rregullimin dhe përshtatjen. Besimi dhe përfundimi i tij janë shumë më të mira. Ai duket sikur do të shënojë në çdo lojë që luan.

“Ai është një nxënës i shkëlqyeshëm dhe një talent i madh.”

LEXO MË SHUMË: Një tjetër yll i shikuar nga Man Utd, Liverpool i thotë Leicester atë që duan të dëgjojnë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu