Liverpool ka hapur bisedime me Celta Vigo rreth një lëvizje për qendërmbrojtësin 16-vjeçar Stefan Bajcetic, i cili pritej të transferohej në Manchester United.

Bajcetic ende nuk do të luajë ndonjë futboll për të moshuarit por ka bërë përshtypje në nivelin e të rinjve, me të dy skuadrat e Liverpool dhe United të impresionuar jashtëzakonisht me performancat e serbit për anën e akademisë së Vigo.

Kishte pasur zëra se Të bashkuar po përgatitnin një ofertë për të marrë Bajcetic në janar, por Faro de Vigo ka zbuluar se qendërmbrojtësi ka refuzuar mundësinë për të kaluar në United dhe në vend të kësaj do të marrë talentet e tij në Anfield.

Liverpool Echo nuk janë ende aq angazhues për lëvizjen e Bajcetic në Anfield, por raporti i tyre e thekson atë Liverpool janë ‘të sigurt’ për të bërë një marrëveshje në ditët në vijim.

Skuadra e Jurgen Klopp po përballet me një garë kundër kohës për të arritur marrëveshjen pasi rregullat e lejes së punës do të ndryshojnë me daljen e Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian më 1 janar, e cila do të ndalojë palët angleze të nënshkruajnë lojtarë evropianë nën moshën 18

Jurgen Klopp, Alex Oxlade-Chamberlain
Liverpool duhet ta bëjë marrëveshjen para 1 janarit | Clive Rose / Getty Images

Liverpool tani shpreson ta bëjë marrëveshjen tani ndërsa Bajcetic do të jetë ende në gjendje të marrë një leje për të luajtur në Angli, por përfundimi i një transferimi ndërkombëtar brenda disa ditësh është më lehtë të thuhet sesa të bëhet.

Kuqezinjtë besojnë se ata mund t’u ofrojnë lojtarëve të rinj një rrugë të mirë për ekipin e të moshuarve, me Neco Williams, Curtis Jones dhe Rhys Williams shembujt më të fundit të yjeve të akademisë.

Përforcimi i akademisë ka qenë në krye të axhendës së Liverpool kohët e fundit. Ata kohët e fundit bënë një marrëveshje për të nënshkruar me mbrojtësin e majtë 15-vjeçar Calum Scanlon nga Birmingham City, i cili konfirmoi lëvizjen e tij në Anfield më Instagram.

“Gëzuar për të nënshkruar me Liverpool FC,” shkroi ai. “Një falënderim i madh për Birmingham City dhe të gjithë ata që më kanë ndihmuar të përparoj deri në këtë pikë, por që nga sot filloj një kapitull të ri. Puna e vështirë vazhdon, le të shkojmë!”

Tsubasa + është një lojë në botën reale që ju lejon të ndërtoni ekipin përfundimtar të ëndrrave dhe të luani përkrah heronjve tuaj të futbollit dhe personazheve të Kapiten Tsubasa. Shkarkoni dhe luani tani!

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqeni atëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu