Liverpool ka përfunduar nënshkrimin e mbrojtësit 16-vjeçar të Celta Vigo Stefan Bajcetic, duke e futur Manchester United në nënshkrimin e tij në proces.

I riu ishte informuar për një lëvizje në Old Trafford, me raportet e fundit që sugjerojnë se negociatat ishin duke u zhvilluar midis United dhe adoleshentit përpara një lëvizje të mundshme të janarit.

Jurgen Klopp
Klopp është i etur të forcojë gradat e akademisë | Clive Brunskill / Getty Images

Megjithatë, Atletikës raportojnë se Liverpool kanë punuar ‘gjatë gjithë kohës’ në mënyrë që të sigurojnë një lëvizje për adoleshentin dhe ata tani kanë vulosur gomën e marrëveshjes e cila është bërë më parë para 1 janarit – kur rregullat e reja të Brexit hyjnë në vend.

Veshja e Merseyside u kuptua se po ndiqte përparimin e Bajcetic që nga viti 2019, me një tarifë prej 250,000 € (224,000 £) tani e rënë dakord për mbrojtësin e ri qendror.

Me të dy Premier League behemoths që garojnë për nënshkrimin e burrit Celta Vigo, ai ka kuptuar se ka zgjedhur një lëvizje në Liverpool mbi bazën e një numri të stafit të akademisë së klubit ishin të përfshirë në diskutime, duke përfshirë drejtorin e akademisë Alex Inglethorpe, ndihmës drejtorin e akademisë Nick Marshall dhe trajnerin nën 23 vjeç Barry Lewtas.

Liverpool gjithashtu kuptohet se ka përfunduar nënshkrimin e Qyteti i Birminghamit mbrojtësi i majtë Calum Scanlon. Lojtari anglez Under-15 besohet se po u kushton Reds një tarifë prej 500,000 £, pasi ata kërkojnë të forcojnë radhët e tyre të akademisë.

I riu shkoi në Instagram për të shprehur kënaqësinë e tij për nënshkrimin për kampionët e Premier League, duke shkruar mesazhin e mëposhtëm: “Gëzuar për nënshkrimin me Liverpool FC. Një falënderim i madh për BCFC dhe të gjithë ata që më kanë ndihmuar të përparoj deri në këtë pikë, por si sot filloj një kapitull të ri. Puna e vështirë vazhdon, le të shkojmë! “

Kriza e lëndimeve mbrojtëse e këtij sezoni ka parë që Klopp të kthehet te një numër i lojtarëve të tij të të rinjve, përfshirë Nathaniel Phillips dhe Neco Williams.

Dyshja kanë qenë të ngarkuar të plotësojnë disa herë në ekipin e parë duke filluar XI me disa lojtarë kryesorë të përjashtuar nga dëmtimi, dhe Klopp është padyshim i etur të ketë më shumë opsione në dispozicion të tij në vitet e ardhshme.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu