Liverpool po konsideron shitjen e Mohamed Salah, i cili është i pakënaqur në Anfield, sipas ish-bashkëlojtarit të tij ndërkombëtar Mohamed Aboutrika.

Sulmuesi i Reds, i cili ka shënuar 13 gola të Premier League në 13 paraqitje këtë sezon së fundmi zbuloi se ai ishte “shumë i zhgënjyer” për të mos iu dorëzuar kapitenerisë kundër FC Midtjylland.

Virgil van Dijk, Jordan Henderson dhe James Milner u larguan të gjithë për ndeshjen e Ligës së Kampionëve. Kjo nënkuptonte që Salah mendonte se do të merrte shiritin e kapitenit.

Sidoqoftë, 28-vjeçari u neglizhua dhe ylli i lindur në vend Trent Alexander-Arnold u bë kapiten.

Aboutrika thotë se ish-romi nuk ishte i lumtur për atë vendim të veçantë nga Klopp. Megjithëse ka me sa duket arsye të tjera pse ai nuk është i vendosur në Anfield.

“Unë e thirra Salah për situatën e tij në Liverpool dhe ai është i mërzitur, por kjo kurrë nuk do të ndikonte në performancën e tij në fushë,” tha Aboutrika për Aboutrika beIN Sports përmes Qëllimi

“Unë e di që Salah nuk është i lumtur në Liverpool. Ai më tha arsyet pse nuk është i lumtur, por ato janë sekrete dhe nuk mund të flas në lidhje me të në publik. Një nga arsyet që e zemëroi Salah ishte se ai nuk ishte kapiten kundër Midtjylland. ”

Salah ishte pushuar dhe ra në stol për ndeshjen e Liverpool në Crystal Palace të Shtunën. Sulmuesi i Egjiptit doli nga stoli dhe shënoi një gol në fitoren 7-0 ndaj Crystal Palace.

Liverpool për të bërë para?

Tani Aboutrika mendon se Liverpool është i gatshëm të paguajë Salah me paratë që janë të vetëdijshëm për fatkeqësinë e sulmuesit.

Në të njëjtën intervistë me spanjisht AS (përmes Metro), egjiptiani zbuloi admirimin e tij për Real Madrid dhe Barcelona. Dhe Aboutrika pret që shoku i tij të transferohet në një nga gjigandët spanjollë.

“Nëse Salah do të ishte një lojtar në Real Madrid ose Barcelona, ​​dhe të luante në të njëjtin nivel me Liverpool, ai do të kishte fituar Topin e Artë. Normalshtë normale që një gazetë spanjolle të pyesë Salah për Real Madrid dhe Barcelona ”, shtoi Aboutrika.

“Sipas mendimit tim, Liverpool po konsideron shitjen e Salah për qëllime ekonomike.

“Unë nuk kam ndonjë ndikim në vendimet e Salah. Ai është shoku dhe vëllai im, dhe është aq i zgjuar sa të dijë se çfarë është më e mira për të. ”

LEXO MË SHUMË: Klopp me humor gazmor pasi u mor në pyetje për zhgënjimet e Salah

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu