Eksperti i transferimeve Fabrizio Romano ka zbuluar se Liverpool nuk po i jep përparësi një kontrate të re për Mohamed Salah, por mbetet “i qetë” për të ardhmen e tij.

Salah ka qenë rregullisht subjekt i thashethemeve në transferim që nga sezoni i tij mahnitës i parë me Liverpool në 2017-18.

Përfaqësuesi egjiptian e ka provuar veten si një nga golashënuesit më të mirë në futbollin evropian. Prandaj, aq i suksesshëm sa ka qenë Liverpool, ka pretendime se ai mund të largohet në një klub si Real Madrid.

Me të vërtetë, ka pasur disa pretendime konfuze në lidhje me dëshirat e vetë lojtarit. Sidoqoftë duket se ai do të qëndrojë në Liverpool, megjithatë.

Salah mbetet nën kontratë në Anfield deri në vitin 2023, kështu që Liverpool nuk është në një ngut të veçantë për të zhvilluar bisedime me të. Edhe pse, kjo mund të duhet të ndryshojë nëse Real Madrid fillon të tregojë interes më serioz.

Tani, Romano ka konfirmuar se klubet më të mëdha në botë janë të interesuar për Salah, por se negociatat mbi një marrëveshje të re me Liverpool ende nuk kanë arritur një përfundim.

I tha ai Më Dhuro Sport: “Në këtë moment, interesi? Me siguri, sepse, padyshim, ne po flasim për një lojtar fantastik, kështu që është e pamundur për ndonjë klub të mos interesohet për të.

“Por për momentin, nuk ka asgjë të përparuar me këtë agjent apo me Liverpoolin. Liverpool nuk ka marrë asgjë nga këto klube, kështu që ata ishin pak të befasuar.

“Por ata e dinë që ajo që tha Salah është,” një ditë do të doja të luaja në këto klube “, (dhe kjo) është normale sepse ne po flasim për dy klube të mëdha, Real Madrid dhe Barcelona, ​​gjithashtu për të ndryshuar ligat.

“Agjenti i tij po negocion me klubin për të kuptuar se çfarë po ndodh për kontratën (e re). Ata nuk po negociojnë tani, por, me siguri, koncepti i Salah do të jetë diçka për të cilën flasin, si në vitin e ardhshëm.

“Kështu që ne do të shohim, por, me siguri, për momentin, Liverpool është me të vërtetë i qetë për situatën e Salah. Ata janë të kënaqur me të dhe po përqendrohen më shumë te lojtarë të tjerë si Fabinho, Van Dijk, duke zgjatur kontratat e tyre dhe pastaj do të shohim se çfarë po ndodh me Salah. ”

Liverpool dëshiron ta bëjë Fabinhon ‘të paprekshëm’

Fabinho TEAMtalk

Në të vërtetë, raportet muajin e kaluar treguan se sa i etur ishte Liverpooli për të mbajtur Fabinhon si një përparësi kryesore.

Braziliani ka bërë përshtypje që kur u bashkua me klubin nga Monaco në 2018. Këtë sezon, ai ka marrë një rol më të madh të përgjegjësisë, duke mbuluar të dëmtuarin Van Dijk në qendër të mbrojtësit.

Natyrisht një mesfushor, Fabinho ka bërë përshtypje në rol. Performancat e tij kanë çimentuar statusin e tij si njeri kryesor për Liverpoolin.

Prandaj, nuk është për t’u habitur që kampionët duan të mbajnë shërbimet e tij në planin afatgjatë. Ashtu si Salah, ai gjithashtu është nën kontratë deri në vitin 2023, por Liverpool dëshiron ta lidhë atë për një marrëveshje më të gjatë për ta bërë atë “të paprekshëm”.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Romano gjithashtu konfirmoi muajin e kaluar se Liverpool dëshironte të hapte bisedime me Van Dijk mbi një zgjatje të marrëveshjes së tij, i cili gjithashtu zgjat deri në vitin 2023.

Ndërsa mbrojtësi nuk është në gjendje të luajë, klubi po planifikon të shfrytëzojë mundësinë për të diskutuar të ardhmen e tij.

LEXO MË SHUMË: ‘I lëngshëm’ Salah tha se ai është i dëmshëm për Liverpoolin mes zhurmave të transferimit

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu