Liverpool thuhet se është i kujdesshëm për të ardhur si “i papërgjegjshëm financiarisht” nëse ata vendosin të sjellin një mbrojtës të ri në afatin kalimtar të këtij muaji.

Disa raporte i kanë dhënë informacionin Reds për të hyrë në tregun dimëror për të forcuar vijën e tyre të prapme. Virgil van Dijk, Joe Gomez dhe Joel Matip janë të gjithë të dëmtuar, ish-çifti për të ardhmen e parashikueshme.

Si i tillë, mesfushori mbrojtës Fabinho ka rënë përsëri, me Nathaniel Phillips dhe Rhys Williams që u bashkuan me të. Sidoqoftë, kapiteni dhe mesfushori tjetër Jordan Henderson gjithashtu ka luajtur së bashku me të.

Ndërsa për atë që Liverpool mund të nënshkruajë, megjithatë, emra të shumtë janë shfaqur si objektiva të mundshëm. Me të vërtetë, Sven Botman i Lille dhe të Ajax-it Per Schurrs janë ndër kandidatët e supozuar.

Sipas Atletikës, megjithatë, bosët e Reds kanë shqetësime në lidhje me llojin e nënshkrimit që ata do të detyrohen të bëjnë.

Nga njëra anë, shefat e klubeve kanë përjashtuar idenë e një ‘rregullimi të shpejtë’ për t’i lidhur ata deri në fund të sezonit.

Lojtarë të tillë si agjenti falas Ezequiel Garay do të futeshin në atë kategori.

Megjithatë, në anën tjetër, ata nuk dëshirojnë të jenë ‘të papërgjegjshëm financiarisht’ duke paguar shuma të mëdha për një nënshkrim.

Në të vërtetë, burimi i referohet Schalke’s Ozan Kabak si një shënjestër që bie në atë kllapa. Të Kuqtë hapi bisedime me përfaqësuesit e 20-vjeçarit në nëntor.

Ozan Kabak TEAMtalk

Sidoqoftë, pasi mësuan për vlerësimin e tij prej 25 milion £, ata u tërhoqën nga shkimi më tej.

Por ndërsa ekziston një pranim që ata me gjasë do të duhet të shpenzojnë shuma të konsiderueshme për të korrigjuar mbrojtjen e tyre, Atletikës shton se, në ekuilibër, klubi i Anfield nuk ka gjasa të gjejë një shtesë të re.

Një raport i mëparshëm nga i njëjti burim tha se Liverpool ka të ngjarë të presë deri në dritaren e verës për të bërë një biznes të tillë – nëse ata ndiejnë nevojën për disa muaj më poshtë.

Raporti lidh Ramos me Liverpool

Sergio Ramos TEAMtalk

Sidoqoftë, raportet kanë vazhduar të shfaqen se kush mund të nënshkruajë Liverpool.

Sipas El Chiringuito, Reds kanë regjistruar interes për Sergio Ramos të Real Madrid.

34-vjeçari ka hyrë në vitin e fundit të marrëveshjes së tij dhe për këtë arsye është i lirë të flasë me klube jashtë shtetit.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu