Fede Valverde u detyrua të largohet në Klasik për shkak të dëmtimit dhe po përballet me një garë me kohën për tu aftësuar Real MadridUdhëtimi në Anfield, megjithatë Uruguajani është vendosur në një regjim të veçantë stërvitje për të ndihmuar atë përpjekje.

Ai nuk është stërvitur në fushë që nga fitorja e së shtunës ndaj Barcelonës dhe plani është të zvogëlojë dhimbjen nga e cila po vuan.

Real MadridFillestarët e Clasico bënë punën e rikuperimit të Dielën, megjithëse Valverde mungonte nga ajo. Veçanërisht, Eden Hazard ishte i përfshirë.

Dani Carvajal stërvitur vetëm, me orarin e tij duke e kthyer atë në veprim kundër Cadiz, por ai nuk do të luajë në Anfield nëse nuk ka një surprizë të madhe.

Raphael Varane mbetet i izoluar pas testit të tij pozitiv COVID-19, ndërsa Sergio Ramos dhe Lucas Vazquez janë jashtë të plagosur.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu