Kapiteni i Tottenhamit, Hugo Lloris e ka mbështetur Dele Alli për të lënë përpjekjet e tij këtë sezon dhe të ndihmojë shtytjen e klubit për argjend.

Mesfushori ishte i gatshëm të linte klubi i veriut të Londrës në janar pas një përplasje shumë publike me Jose Mourinho.

Një shans për t’u bashkuar me ish-shefin Mauricio Pochettino në PSG dukej se ishin kartat, vetëm për të mos materializuar asgjë.

Sidoqoftë, një ringjallje e fundit ka parë Njeri i Anglisë filloni dy nga tre ndeshjet e fundit të klubit.

Alli kishte një dorë në goli i fitores në Fulham të enjten mbrëma, kur goditja e tij u devijua në shtëpi, dhe pritet të marrë përsëri një rol fillestar kundër Crystal Palce të Dielën në mbrëmje.

Me Alli tani përsëri në lojë, Lloris vlerësoi “profesionalizmin” e tij dhe vendosmërinë për të detyruar rrugën e tij prapa.

Lloris i tha një raporti në Pasqyra ditore: “Si një shok skuadre, ai ka qenë gjithmonë profesionist. Ai vendosi zhgënjimin e tij anash dhe që nga dita e parë në pjesën e dytë të sezonit, pasi u mbyll tregu i transferimeve, ai u aktivizua dhe ai filloi të përmirësonte hap pas hapi gjendjen e tij dhe të merrte sa më shumë besim që mundet.

“Nuk dua të flas për janarin. Situationshtë situata e tij personale dhe nuk dua të flas në emër të klubit, nuk jam personi i duhur për ta bërë atë. Tani ai po kthehet dhe kjo është mirë për ekipin dhe padyshim që më e mira për sezonin është përpara nesh.

“Besimi po kthehet në ekip, kështu që kjo është një pikë që është shumë e rëndësishme. Dhe padyshim kur sheh lojtarë të rëndësishëm që kthehen sot, si Dele dhe Gareth Bale përsëri.

“Për arsye të ndryshme ata nuk mund të luanin në nivelin që donin të ndihmonin ekipin [previously]. Por ishte rasti në Fulham [that they did] dhe kjo është e mirë për ekipin dhe për klubin. ”


Jepni kanaleve tona të mediave sociale një ndjekje – ne jemi përpara Facebook, Cicëroj dhe Instagram


Çdo gjë është akoma e mundur

Tottenham janë në 16 të fundit të Europa League, kanë një finale të Kupës Carabao për të parë gjithashtu dhe për të mbetur gara për një vend në katërshen e parë.

Dhe Lloris pranon se ka ende shumë për të luajtur, duke shtuar: “Për disa arsye ka pasur ngritje dhe ngritje në performancën tonë. Por ne ende presim të përmirësojmë gjërat dhe të bëhemi më mirë.

“Dhe ju e dini, ne ende besojmë se mund të përfundojmë lart në tabelë, ne jemi akoma në garë. Por është e vështirë padyshim.

“Ne kemi humbur pikë, por me 12 ndeshje për të shkuar gjithçka është e mundur dhe duhet të besojmë.”

LEXO MË SHUMË: Mourinho do të fillojë si titullar i rregullt ndërsa Tottenham mbyll mbrojtësin prej 25 milion £

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu