Pas fitores së fundit, Policët kanë 19 pikë nga nëntë ndeshjet që kanë luajtur

Trajneri i Policisë së Ugandës, FC Abdallah Mubiru është i kënaqur me mënyrën se si akuzat e tij luajtën në fitoren 3-1 ndaj Onduparaka në ndeshjen e nivelit më të lartë në Lugogo Stadium të Mërkurën.

Ana administrative rrëmbeu pikët maksimale falë një mbajtëse Johnson Odong të shoqëruar me një goditje të Eric Ssenjobe, ndërsa Emmanuel Okech goditi ngushëllimin për Vemjet. Taktiku pranon se ishte një lojë e vështirë, por është i kënaqur me faktin që ata arritën të merrnin një fitore.

“Falënderoj lojtarët e mi për mënyrën se si ata u përgjigjën sepse loja na dha kohë të vështira që kurrë nuk i prisnim”, Tha Mubiru me pas.

“Lojtarët tanë shfaqën pjekuri në mënyrën se si reaguan ndaj kundërshtarëve dhe ne shënuam tre gola të mirë që na japin më shumë shpresë dhe besim”.

Trajneri me përvojë vazhdoi të shprehte kënaqësinë e tij pasi Shoqata e Arbitrave përmbysi një karton të kuq dhënë gabimisht portierit Derrick Ochan në ndeshjen e mëparshme kundër kampionëve në fuqi Vipers SC.

“E kaluara është e kaluar dhe ne falënderojmë komitetin e gjyqtarëve për revokimin e kartonit të kuq të Ochan sepse do të na kishte prekur, dhe që të dy [Ochan and Tom Ikara] na jep besim se këdo që zgjedhim është i aftë të na japë një lojë të mirë “.

Policia do të luajë Bright Stars në caktimin e tyre të ardhshëm në kampionat dhe Mubiru është i lumtur me atë që ka parë deri më tani nga lojtarët.

“Ne jemi akoma në misionin që kemi vendosur dhe nuk kemi bërë asnjë hap prapa në asnjë moment deri më tani. Megjithëse ende nuk kemi energji për të luajtur në ritmin e duhur dhe duhet të shtojmë shpejtësinë.

“Skuadra po ndërton më shumë besim në çdo lojë që kalon dhe kjo na bën të lumtur që ata mund të fitojnë. Nuk ka asnjë ditë që ju shihni lojtarët që vendosen për një barazim, por ju mund të shihni se ata luftojnë deri në minutën e fundit për të fituar ndeshje dhe i falënderoj se

“Konkurrenca është e fortë dhe ju mund të shihni nga pikat nga mënyra se si skuadrat po ngjiten në 10 të parat që nuk ka ndonjë ndryshim të madh në krahasim me sezonin e kaluar”.

Policët aktualisht janë në 19 pikë nga nëntë ndeshjet që kanë luajtur.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu