Lucas Moura llogarit Tottenham janë në gjendje të japin fund pritjes së tyre të gjatë për një trofe këtë sezon pasi ata me lehtësi bënë përparimin në Kupën e FA.

Një hat-trick i Carlos Vinicius i dha tonin Tottenhamit marinsat e nivelit të tetë u çmontuan 5-0 në raundin e tretë të Kupës FA.

Pas ndeshjes, Jose Mourinho lavdëroi Dele Alli dhe sugjeroi që mesfushori shpesh në stol mund të merrte më shumë mundësi.

Sidoqoftë, qëllimi i lojës erdhi ndoshta nga Moura, i cili goditi një goditje të lirë të shkëlqyeshme mbi mur dhe në këndin e sipërm.

Tottenham do të garojë në finalen e Kupës Carabao në Prill dhe gjithashtu po bën hapa të mirë në Europa League.

Ata janë gjithashtu të vendosur mirë në ndjekjen e titullit të Premier League pasi mundën Leeds 3-0 në ndeshjen e tyre më të fundit në kampionat.

Në të vërtetë, ata do të ishin vetëm një pikë prapa Liverpoolit në krye të tryezës nëse do të fitonin ndeshjen e tyre në dorë.

Duke diskutuar qëllimet e tyre për sezonin, Moura këmbëngul se Tottenham është i etur për sukses në trofe.

“Objektivi ynë këtë sezon është të fitojmë trofe,” tha Lukas. “Ne kemi një skuadër shumë të mirë. Ne jemi në gjendje të luftojmë për çdo trofe. Kjo është ajo që duam. Po përpiqemi ta vendosim në mendjet tona [to win silverware]”

I pyetur për mendimet e tij në fitoren ndaj Marine dhe Braziliani u tregua i shpejtë për një punë profesionale.

“Shumë i lumtur,” tha ai. “Sot ishte një ditë ndryshe. E re për ne që të luajmë kundër tyre. Por kemi ardhur këtu me shumë respekt dhe mentalitet për të fituar.

“Për të shkuar në raundin tjetër dhe mendoj se kemi bërë mirë. Shumë i lumtur për të ndihmuar ekipin të fitojë. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Mourinho përshëndet Tottenhamin profesionist

Komentet e Lucas Moura u bënë jehonë nga Mourinho, i cili gjithashtu u dha lojtarëve të tij një goditje të rrallë në shpinë.

“Jam i lumtur. Mendoj se djemtë ishin profesionistë dhe nuk u ndalën derisa loja të mbaronte për sa i përket rezultatit.

“Qëndrimi ishte pozitiv dhe kjo do të thotë shumë për mua dhe gjithashtu për garën dhe për djemtë e Marine, sepse ata menduan se ne kemi luajtur seriozisht.

“Sigurisht, në Kupën Carabao ne arritëm objektivin për të qenë në finale. Në Kupën e FA ky është një hap i vogël.

“Në Premier League tabela është pak e rreme, ne kemi pasur disa rezultate shumë të mira dhe disa zhgënjyese. Por aspak keq ”.

Për hat-trick të Vinicius, Mourinho tha: “isshtë mirë për të. Sigurisht, për një sulmues që nuk luan shumë, sepse para tij është i madhi – sa herë që ai ka pak shanse për të luajtur, si në Europa League, ai është këtu për ne dhe ne jemi shumë të lumtur. ”

LEXO MË SHUMË: Problem për Gareth Bale si burim bën pretendimin alarmues të largimit nga Tottenham

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu