Sulmuesi gjeti pjesën e prapme të rrjetës por përpjekja e saj nuk ishte e mjaftueshme për t’i dhënë mysafirëve një fitore të huaj në Condeixa të Dielën

Sulmuesi i Mozambikut, Lucia Jose rrëmbeu një gol për Ovarense ndërsa ata u mbajtën në një barazim 1-1 nga Clube Condeixa në një barazim BPI të Ligës Portugeze të Dielën.

Para pushimit festiv, Jose kishte shënuar dy herë për Ovarense në tetë dalje në top-fluturimin portugez këtë sezon, me të dy në paraqitjet e saj të fundit kundër Maritime dhe Amora.

Pasi kishte kaluar tre ndeshje pa një fitore, 27-vjeçarja po synonte të ndihmonte skuadrën e saj të kthehej në rrugët e fitores dhe gjithashtu të zinte një vend në katër të parët, por përpjekja e saj e vetme nuk ishte e mjaftueshme në Condeixa.

Sulmuesi Mozambican hapi rezultatin për vizitorët me përfundimin e saj të shkëlqyer pas vetëm 12 minutash në takimin në Estádio Municipal de Condeixa.

Pas rifillimit, Ovarense mbajti epërsinë e tyre të ngushtë në pjesën e dytë derisa ata pranuan një penallti të vonuar në prag të kohës së plotë.

Mikpritësit, megjithatë, lanë vonë për të thyer rezistencën e vizitorëve pasi iu dha një shans dhe Catarina Lopes u kthye në stil për të detyruar një bllokim.

Jose zgjati të gjithë kohëzgjatjen e ndeshjes për herë të tretë në tre ndeshje të njëpasnjëshme dhe tani ka shënuar tre gola në nëntë paraqitje për Ovarense këtë sezon.

Barazimi do të thotë që Ovarense tani është pa fitore në katër ndeshje dhe është i gjashti në regjistrin jugor me 12 pikë nga nëntë ndeshje.

Pasi kanë përfunduar në gjashtë të fundit, ata tani do të paraqiten në garën e 12-skuadrave të playoffit për të ruajtur statusin e tyre të topit.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu