Ish sulmuesi i Celtic dhe Fulham i ka thënë skuadrës së tij aktuale se ai dëshiron një sfidë të re

Lion kanë konfirmuar se janë në bisedime me të Atletico Madrid mbi shitjen e Moussa Dembele te liderët e Ligës.

Atletico po kërkon një zëvendësim për Diego Costa, të cilit i ishte zgjidhur kontrata me pëlqim të ndërsjellë muajin e kaluar.

Me anën e Diego Simeone që lufton për nderime në një numër frontesh, trajneri ka folur për nevojën për të siguruar mbështetje për Luis Suarez në sulm.

Do të dukej sikur ai ka vendosur mbi të parën Fulham dhe Kelt përpara – kush ka gjithashtu ka qenë i lidhur me West Ham – për të mbushur çizmet e Costa.

Pas barazimit 2-2 të Lyon në Rennes të shtunën, drejtori sportiv Juninho konfirmoi se bisedimet po zhvilloheshin.

“Moussa erdhi të më shihte, ai mendon se ky është momenti për të ndryshuar skuadra, se ai ka humbur pak motivim,” i tha drejtori sportiv i Lyon Juninho Telefoot. “Kjo nuk ishte diçka që e kemi parashikuar, më pëlqen shumë.

“Mbajtja e dikujt që nuk dëshiron vërtet të mbajë intensitetin gjatë pesë muajve të ardhshëm, nuk është ideale.

“Ne jemi në bisedime me Atletico, unë mendoj se Moussa ka gjetur një marrëveshje me Atletico.”

Shtë e qartë se Atletico ka nevojë për përforcime, pasi ata janë në një pozicion forcë La Liga dhe nuk do të dëshironte ta shkapërderdh atë.

Ata janë një pikë larg mbrojtjes së kampionëve Real Madrid në krye të tabelës, por duke ndjekur atë shtyrja e lojës së tyre kundër Klubi Atletik të shtunën ata kanë luajtur tre ndeshje më pak se rivalët e tyre të titullit.

Lyon tani do të kërkojë të sjellë një zëvendësim për Dembele, pasi ata janë mbyllur në një betejë për titull Lidhja 1, duke udhëhequr Paris Saint-Germain dhe Lille me një pikë pas 19 ndeshjeve.

Juninho e tha këtë jashtë favorit Leicester City sulmuesi Islam Slimani mund të futet, pasi klubi gati nënshkroi algjerianin gjatë verës.

“Slimani është një lojtar që ne e vlerësojmë shumë, por ai është një nga disa mundësitë,” tha ai. “Në gjysmën e sezonit, nuk është gjithmonë e lehtë të gjesh një sulmues për të luajtur për gjashtë muaj ose një vit e gjysmë. Isshtë e shtrenjtë.

“Ne po shohim lojtarë të tjerë. Ne folëm me të [Slimani] në fillim të sezonit, pothuajse kishim arritur një marrëveshje. Ai dëshiron të vijë dhe të veshë fanellën tonë “.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu