Reprezentuesi i Afrikës së Jugut bëri një debutim të humbur për veshjen suedeze Elitettan në ndeshjen miqësore të së dielës

Hildah Magaia shënoi debutimin e saj Moron në humbjen e tyre 6-0 ndaj Anam Imo dhe Pitha të Faith Michael në një miqësore suedeze të dielën.

Një hat-trick nga Hlin Eiriksdottir dhe mbështetja e Katrina Guillou së bashku me goditjen e Cajsa Hedlund panë që skuadra e Leif Strandh të dënonte veshjen suedeze të Elitettan në një humbje të madhe.

Ndërkombëtar i Afrikës së Jugut u bashkua me ekipin e Patrik Nilsson në një kontratë dy-vjeçare nga Universiteti i Teknologjisë së Tshwane të Ligës Kombëtare të Afrikës së Jugut javën e kaluar.

25-vjeçarja u prezantua si një zëvendësuese në minutën e 46-të dhe ajo bëri një paraqitje mbresëlënëse pavarësisht humbjes së skuadrës së saj.

Duke u përballur me skuadrën e parë Damallsvenskan në para-sezon, Moron mbajti të vetët përpara se të pranonte të parën në minutën e 42-të nga Eiriksdottir dhe dërgoi një të dytë tre minuta nga pushimi i pjesës së parë.

Pas intervalit, Pitea mori një të tretën e ditës tetë minuta në pjesën e dytë para shënimit të katërt dhe të pestë në minutat 71 dhe 74, respektivisht, dhe përfundoi fitoren e madhe në prag.

Magaia mund të mbajë kokën lart lart pas shfaqjes së saj fantastike në 45 minutat e dyta pavarësisht një fillimi humbës të jetës me Moron.

Ylli i Banyana Banyana do të synojë ta drejtojë Moron drejt suksesit të Kupës së Suedisë kur ata të përballen me Umea në hapjen e fazës së grupeve në 13 Mars

Nga ana tjetër, dyshja nigeriane e Imo paraqiti për 47 minuta ndërsa Michael, i cili mbushi 34 të Dielën, u paraqit për 90 minuta ndërsa Pitea zgjati drejtimin e tyre të pamposhtur para sezonit.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu