Rossonerët pranojnë se do të marrin kohën e tyre para se të vendosin nëse do të aktivizojnë opsionin e blerjes së mbrojtësit

Paolo Maldini, drejtori teknik i Milanit, ka kënduar lavdërimet e Fikayo Tomori, i cili është i huazuar nga Chelsea.

Qendërmbrojtësi u nënshkrua në janar, me Maldini, vetë një mbrojtës legjendar në ditët e tij të lojës, me sa duket një tifoz i madh.

Në të vërtetë, Tomori u zgjodh për ndeshjen e madhe të së Dielës kundër Romës përpara Alessio Romagnoli, një mbrojtës shumë më i vendosur në San Siro. Ishte shëtitja e katërt e 23-vjeçarit për klubin historik.

Milani vazhdoi të fitonte 2-1.

Çfarë u tha?

“Për fat të mirë, unë punoj për një klub që ka një efekt tek lojtarët. Kur AC Milan telefonon, ata lojtarët gjithmonë dëgjojnë, ”tha Maldini për Sky Sport Italia.

“Fikayo është një lojtar me karakteristika, ritëm dhe intensitet të veçantë, kështu që ne menduam se ai mund të ishte një përforcim i mirë për këtë gjysmë të sezonit.

“Natyrisht, Romagnoli nuk është i lumtur, asnjë lojtar nuk është kur nuk luan. Sidoqoftë, Milani është 17 pikë më mirë se sezonin e kaluar, ne jemi i dyti pavarësisht se kemi më shumë angazhime dhe shumë lëndime, kështu që rotacioni i skuadrës është i nevojshëm dhe Alessio ka luajtur pothuajse çdo ndeshje.

A do të nënshkruajë Tomori përgjithmonë për Milanin?

Maldini u pyet nëse Rossonerët mund të përfitojnë nga klauzola e blerjes prej 25 milion € (21.5 milion 30/30 milion dollarë) që ata kanë në kontratën e mbrojtësit.

Ai u përgjigj: “Ne kemi një mundësi për të blerë për Tomorin, na mbetet ne të vlerësojmë nëse e aktivizojmë atë apo jo. Sa për lojtarët, kontratat e të cilëve po prishen, ne gjithashtu përfshijmë Zlatan, dhe kemi diskutime javore edhe për këtë. E tëra që mund të them është se nuk ka shumë lajme për t’ju thënë. ”

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu