Njoftimi erdhi më pak se një javë pasi Ambasada Algjeriane kishte lëshuar kontigjentin Downs me dokumentet e nevojshme

Mamelodi Sundowns është ndaluar të hyjë në Algjeri përpara ndeshjes së tyre në Caf të Ligës së Kampionëve në Grupin B kundër CR Belouizdad të martën për shkak të ‘kufizimeve të mëtejshme mjekësore’ në vendin e Afrikës Veriore.

Masandawana dha lajmin të enjten në mbrëmje dhe ishin të pakënaqur në kohën e vonë të njoftimit, i cili erdhi pikërisht kur ata po përgatiteshin të largoheshin nga Afrika e Jugut.

Klubi i Pretoria do të ndjekë çështjen me Konfederatën e Futbollit Afrikan në mesditën e së Premtes.

Përëndimet e diellit lëshoi ​​deklaratën vijuese për këtë çështje:

“Mamelodi Sundowns nuk do të udhëtojë në Algjeri për ndeshjen e tyre të CAF Champions League kundër CR Belouizdad pasi mori një komunikim nga CAF që konfirmonte se ndeshja e cila ishte planifikuar të martën (23 shkurt 2021), ishte anuluar për shkak të kufizimeve të mëtejshme mjekësore në Algjeri.

Anulimi vjen pasi FA e Algjerisë kërkoi një shtyrje për shkak të kufizimeve të mëtejshme mjekësore në Algjeri, ndërsa Mamelodi Sundowns po përgatiteshin për nisje në Algjeri.

Mamelodi Sundowns kishte bërë të gjitha rregullimet e nevojshme dhe kishte marrë viza të cilat u vunë në dispozicion nga Ambasada Algjeriane javën e kaluar të Premten (12 Shkurt 2021).

Në kohën e marrjes së komunikimit nga CAF më herët sot, Mamelodi Sundowns ishte gati të udhëtonte në Aeroportin Ndërkombëtar OR Tambo për të kapur një fluturim që do t’i çonte në Doha për një fluturim lidhës me Algjerinë.

Divizioni i garave të CAF ka këshilluar që “Çështja do t’i paraqitet Komitetit Organizativ të CAF për Gara Ndër-Klubore për të marrë vendimin e nevojshëm, i cili do t’u komunikohet të gjitha palëve të interesuara në kohën e duhur”.

Mamelodi Sundowns është i zhgënjyer me kohën e komunikimit dhe mënyrën se si është zhvilluar kjo situatë sot.

Klubi do të diskutojë këtë çështje me CAF nesër në orën 12:00 (CAT). “

Brazilianët, fituesit e Ligës së Kampionëve 2016, filluan fushatën e tyre në Grupin B fundjavën e kaluar me një fitore 2-0 ndaj Al-Hilal të Sudanit në Loftus Versfeld. Gjithashtu në grup janë gjigandët e DRC-së TP Mazembe, i cili luajti në një barazim 0-0 në shtëpi kundër Belouizdad.

Lojëja hapëse e Kaizer Heads në Grupin C kundër Wydad Casablanca gjithashtu u ndërpre pasi atyre iu refuzuan vizat marokene. Një përpjekje pasuese për të luajtur ndeshjen në Egjipt ka gjithashtu dështoi.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu