Raportet në Spanjë pretendojnë se Manchester City dhe Arsenal po monitorojnë situatën e adoleshentit të talentuar të Real Madridit, Bruno Iglesias.

17-vjeçari ka kthyer kokën që kur u bashkua me akademinë e të rinjve të Realit nga Santa Marta në 2015. Ai ka luajtur për skuadrat Nën-17 dhe Nën-19, me raportet se është afër skuadrës së Castilla.

Mesfushori i ri është shumë i vlerësuar në Spanjë dhe në Bernabeu. Por, me kontratën e tij që do të skadojë në verën e vitit 2023, klubet e tjera kanë marrë shënim.

Dalja e përqendruar në Real Madrid Defensa Central sugjeron që interesi nga Anglia vjen nga City dhe Gunners. Thuhet se dyshja e kanë kërkuar për ca kohë.

Los Blancos do të dëshirojë të sigurohet që ai të qëndrojë me ta, por joshja e Anglisë mund të jetë bindëse. Hasshtë sugjeruar që starleta është gjithashtu në shqyrtim për një vend në ekipin e parë të Realit.

Kjo duket e pamundur për momentin, me Realin që përpiqet të ndjekë rivalët e qytetit Atletico Madrid në La Liga. Kampionët janë pesë pikë prapa skuadrës së Diego Simeone, i cili ka dy ndeshje në dorë.

Zinedine Zidane do t’u besojë lojtarëve të tij me përvojë që të përpiqen të kapërcejnë hendekun – por sezoni tjetër mund të jetë ndryshe. Arsenali dhe City do të shpresojnë se ai nuk do të depërtojë pasi do të shihte një rritje të madhe në çdo tarifë të mundshme transferimi.

Ka të ngjarë të ketë pretendues të tjerë që dalin, por Reali i mban të gjitha aset për të ardhmen e tij.

Falënderime të larta për të riun e Qytetit

City tashmë ka një lojtar të ri i cili po vendoset në nivelin e lartë. Phil Foden e ka çuar lojën e tij në një nivel të ri në 2020-2021.

Duke qenë përdorur më shumë si zëvendësues në sezonet e mëparshme, 20-vjeçari ka filluar 11 ndeshje në kampionat këtë sezon. Dhe City ka korrur shpërblimet, me 10 gola nga 29 dalje në të gjitha garat.

Ai duket se do të luajë një rol jetik për Anglinë në Kampionatin Evropian të kësaj vere. Dhe legjenda e Anglisë Wayne Rooney ka ofroi disa keshilla për asin e lindur në Stockport.

“Unë mendoj [my advice] sepse Phil Foden është që të vazhdojë të bëjë atë që bën “, tha ai. “Unë mendoj se ai ka qenë një nga lojtarët më të mirë në kampionat këtë sezon. [Pep] Guardiola e ka menaxhuar atë me të vërtetë mirë.

“Unë fola me të disa herë dhe mund ta shihni se ai është një djalosh me shumë nivele. Pra, të vazhdosh të bësh atë që po bën. Ai është argëtues për të parë, shumë i mirë për t’u parë ”.

LEXO MË SHUMË: City do të rivalizojë Chelsea për Haaland

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu