Manchester United shpreson për një ndjekje të re të verës për Jadon Sancho, ndërsa Newcastle po shikon një talent në rritje të Juventusit – të dy në Euro Paper Talk.

MAN UTD PLANIFIKIMI Oferta e re SANCHO

Manchester United do të ringjallin interesin e tyre në Jadon Sancho këtë verë dhe oferta e tyre e parë mund të jetë me vlerë 50 milion £, sipas një raporti.

Eurosport raporton se Djajtë e Kuq nuk e kanë humbur interesin për anësorin, pavarësisht se u tërhoqën nga vlerësimi i klubit gjerman 108 milion £ verën e kaluar.

Në fakt, interesi i tyre është forcuar mes mundësisë për të arritur një marrëveshje më të lirë ndërkombëtarja e Anglisë këtë raund.

Sancho ka ngrënë edhe një vit tjetër të kontratës së tij, por si dhe atë, Dortmund është në gjendje të tmerrshme fiskale. Gjigandët e Bundesligës kanë njoftuar humbje prej 26 milion € (22.8 milion) për gjysmën e parë të vitit financiar.

Ata gjithashtu përballen me mundësinë e dështimit për të rritur të ardhurat e tyre duke siguruar kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm. Ata kanë fituar vetëm një nga gjashtë ndeshjet e tyre të fundit dhe janë katër pikë larg katër më të mirëve në Bundesliga.

Përveç kësaj, Dortmund ende nuk kanë zëvendësuar përgjithmonë trajnerin e shkarkuar Lucien Favre, i cili po shton një burim tjetër të paqëndrueshmërisë.

Si i tillë, Eurosport pretendon se ‘shtyllat e portës kanë lëvizur’ në lidhje me sa vlen Sancho.

Në të vërtetë, mes vlerësimit të Dortmundit prej 108 milion summer verën e kaluar, United u ndie se 80 milion £ ishin më të përshtatshme. Sidoqoftë, ata madje nuk do të ishin të gatshëm të zgjaten aq larg me ndryshimin e klimës.

Oferta e parë e Djajve të Kuq për dritaren e re mund të jetë më afër 50 milion £. Pavarësisht se Dortmund duket se ka gjasa ta refuzojë atë, burimi shton se ata do të duhet të ‘marrin parasysh seriozisht’ situatën.

Rënia në formë e Sanços ka parë gjithashtu rënien e vlerës së tij, Eurosport shton. 20-vjeçari shënoi 20 gola dhe asistoi 20 të tjerë në 44 paraqitje sezonin e kaluar. Sidoqoftë, atij iu desh deri në janar të këtij afati për të shënuar grevën e tij të parë në Bundesliga.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


DHE PUSHIMI NGA Biseda EURO PAPER

Radu Dragusin Juventus v SPAL janar 2021

Newcastle janë një opsion ‘konkret’ për yllin e Juventusit Radu Dragusin, kontrata e të cilit skadon në fund të sezonit. (Calciomercato)

AC Milan dhe Juventus do të monitorojnë situatën e Hakim Ziyech në Chelsea gjatë javëve të ardhshme. Në të vërtetë, nëse koha e tij e lojës nuk përmirësohet, ata do të shpresojnë ta tërheqin atë në Itali gjatë verës. (Uebi i Calcio Mercato)

Pep Guardiola ka Romelu Lukaku vendosmërisht në listën e tij në gjueti për një sulmues të ri të Manchester City. (FC Inter News)

Ndërkohë, City po mbyll një marrëveshje për të nënshkruar me të rinjtë brazilianë Kayky dhe Metinho. (AS)

Për më tepër, Metinho thotë se interesi nga drejtuesit e Premier League mbart “kuptim të jashtëzakonshëm”. (AS)

AGJENTI I CHELSEA STAR FOL

Agjenti i Jorginhos ka hapur mundësinë që klienti i tij i Chelsea të kthehet në Itali me Napolin. (Radio Puthje Puthje)

Por përfaqësuesi i Paul Pogba, Mino Raiola, ka premtuar të mos nxisë më spekulime rreth mesfushorit të Manchester United. (Tutto Mercato Web)

Në të kundërt, Raiola është thellë në bisedime me AC Milan për një marrëveshje të re për portierin Gianluigi Donnarumma. Sidoqoftë, agjenti dhe klubi po përpiqen të bien dakord mbi kushtet. (Calciomercato)

Max Meyer thotë se ai nuk është penduar për magjinë e tij nën probleme Crystal Palace. (Sport 1)

Celtic është gati të ri-hyjë në garë për të nënshkruar me mbrojtësin e Hellas Verona, Pawl Dawidowicz. (Tutto Hellas Verona)

MAN UTD, PPRDITSIMI I QARLLIMIT TIV LIVERPOOL

Pedro Goncalves TEAMtalk

Një burim afër Pedro Goncalves thotë se starleta Sporting ka “çdo interes” për t’u zhvilluar në Portugali, mes interesit nga Liverpool dhe Manchester United. (Correio de Manha)

Real Madrid do të përpiqet të nënshkruajë qendërmbrojtësin e Juventusit Merih Demiral në afatin kalimtar të verës. (Fanatik)

Por ata janë gjithashtu të etur për Seviljen Jules Kounde dhe mund të luftojë Manchester United për nënshkrimin e tij. (Marca)

Sidoqoftë, Sevilla këmbëngul se Kounde nuk do të largohet për më pak se 70 milion m. (AS)

PLANIFIKIMI DORTMUND P FORR SHITJE TIG MADHE

Giovanni Reyna Borussia Dortmund v Augsburg janar 2021

Borussia Dortmund mund të shesë Giovanni Reyna dhe Raphael Guerreiro nëse nuk arrijnë të kualifikohen në sezonin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve. (Konstandin Eckner)

West Ham mund ta bëjë sulmuesin e Brentford Ivan Toney një objektiv të fortë transferimi përpara afatit kalimtar të transferimit. (Eurosport)

Roma i ka bërë përparësitë e tyre një portier të ri dhe një sulmues të ri. (Corrierre dello Sport)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu