Sipas raporteve, Manchester United dhe Chelsea mbeten të interesuar për anësorin e Barcelonës Ousmane Dembele.

Dembele ka luftuar për të përmbushur çmimin e tij të rëndë që nga bashkimi me Barcelonën nga Borussia Dortmund në 2017. Lëndimet me siguri nuk e kanë ndihmuar çështjen e tij dhe ai ende nuk ka arritur 100 paraqitje për klubin.

Sidoqoftë, këtë sezon kanë qenë lojtarë të tjerë që pësojnë lëndime, gjë që i ka dhënë Dembele një shans për të provuar përsëri vlerën e tij.

Francezi ka dy gola dhe një asistim nga 12 paraqitje në La Liga këtë sezon. Ai ka shtuar edhe tre gola dhe dy asistime nga katër ndeshje në Champions League.

Pavarësisht ngritjes së tij në formë, dyshimet mbesin për të ardhmen e tij në Camp Nou. Ronald Koeman ishte i përgatitur ta linte të largohej në verë dhe një lëvizje në Man Utd ishte afër.

Përfundimisht ra, por United nuk e ka humbur nga synimi i tij. Kontrata e Dembele ka mbaruar në 2022, kështu që së shpejti mund të ketë një mundësi për ta nënshkruar atë.

Nëse Dembele nuk rinovon marrëveshjen e tij, Barca mund të duhet ta shesë atë në verë. Deri më tani, edhe pse lojtari është i lumtur në klub, ai heziton të pranojë kushtet e tyre të reja.

Me këtë në mendje, pret një vendim i ashpër. Sipas Diario Sport, Man Utd dhe Chelsea janë ndër klubet që monitorojnë situatën.

Raporti pretendon se dyshja e Premier League janë “plotësisht të informuar” për situatën e Dembele – siç janë Juventus dhe Bayern Munchen.

Ideja e qëndrimit të Dembele në Barcelona nuk është përjashtuar, por me zgjedhjet presidenciale të klubit që ende nuk do të zhvillohen, gjithçka është ende në pikëpyetje.

Sugjerohet që United dhe Chelsea mund të fillojnë një “sulm” për të nënshkruar Dembele në muajt e ardhshëm. Përndryshe, ata mund të presin derisa ai të bëhet një agjent i lirë.

Ende vetëm 23 vjeç, ai është një për të mbajtur një sy ndërsa përparon situata e tij. Barca nuk do ta lejojë atë të largohet këtë muaj, por të gjitha mund të ndryshojnë në fund të sezonit.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


E ardhmja e Paul Pogba ende mendon dikush

Një nga forcat lëvizëse pas interesit të United në Dembele mund të jetë shoku i tij ndërkombëtar i skuadrës Paul Pogba.

Mesfushori ka bërë përshtypje përsëri për United në javët e fundit dhe nëse ai duhet të angazhohet në klub, ai mund të përpiqet të joshë shokun e tij francez në Old Trafford.

Por e ardhmja e Pogba gjithashtu mbetet shumë në dyshim. Vetëm muajin e kaluar, agjenti i tij Mino Raiola sugjeroi që ai ishte i pakënaqur në klub dhe do të largohej në verë.

Forma e Pogba që nga ajo kohë mund të ketë ndryshuar disponimin e tij, por si Dembele, kanë mbetur vetëm 18 muaj nga kontrata e tij. Prandaj, një vendim do të duhet të merret në fund të sezonit.

Nuk është ende e qartë nëse United do të jetë në gjendje të ndryshojë mendjen e Raiola, me raportet e fundit që pretendojnë se klubi nuk po nxiton për një vendim.

LEXO MË SHUMË…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu