Shënjestra sulmuese e Manchester United Andre Silva ka zbuluar se sa do të duhet të paguajnë Djajtë e Kuq për nënshkrimin e tij këtë verë.

25 vjeçar ka shpërthyer në skenë në Bundesliga me Eintracht Frankfurt pas dy sezonesh si lojtar i huazimit.

Ai u bashkua me AC Milan në verën e vitit 2017, por mund të menaxhonte vetëm dy gola në 24 ndeshje të Serie A në sezonin e tij të parë.

Si i tillë, ai u bashkua me Sevilla në huazim në gusht 2018, duke shënuar nëntë herë në 27 paraqitje në LaLiga. Ai ende nuk mund të gjente një vend në Itali dhe u transferua në Frankfurt përkohësisht sezonin e kaluar, duke shënuar 12 herë në 25 paraqitje të kampionatit.

Fushata aktuale ka parë Silva të prodhojë pa dyshim futbollin më të mirë të karrierës së tij.

Ylli i Portugalisë me 37 herë ka shënuar 20 gola dhe ka shtuar pesë asistime në vetëm 23 ndeshje në kampionat.

Sky Germany kohët e fundit pohoi se Të bashkuar po vëzhgonin intensivisht Silva, dhe tani vetë lojtari u është përgjigjur thashethemeve.

I tha ai O Jogo: “Kam dëgjuar thashetheme, por kaq. Thashethemet janë thashetheme.

“Në fund të këtij sezoni, është diçka që më jep më shumë motivim për të punuar. Ashtë një shenjë se ajo që kam arritur ka dhënë fryte dhe rruga ka qenë e mirë. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Ylli i Portugalisë është një opsion i përballueshëm

Silva gjithashtu u pyet për të vendosur çmimin e tij, me sulmuesin fillimisht duke thënë: “Rreth 105 milion € (91 milion £)?

“Po bej shaka. Unë mendoj se kam dëgjuar 30 milion € (26 milion) dhe diçka diku. Kur shesim mallin tonë, ne gjithmonë e rrisim vlerën pak.

“Gjërat janë ashtu siç janë dhe, çfarëdo që të ndodhë rreth nesh, gjëja më e rëndësishme është të shikosh tek unë dhe çfarë mund të bëj.”

Knowledgeshtë e njohur se Ole Gunnar Solskjaer ndjek një sulmues të ri qendror dhe një krah të djathtë këtë verë.

Fakti që Silva mund të jetë në dispozicion për një të katërtën e asaj Dortmund po kërkon Erling Haaland është sigurisht joshëse për shefin e Djajve të Kuq.

Nënshkrimi i Silva do të lejojë që Solskjaer të forcohet në mbrojtje, ku ai ende dëshiron një partner të qendërmbrojtësit për Harry Maguire.

Emri i fundit që është lidhur me United, në atë drejtim, është Nicolas Nkoulou. Ylli me përvojë i Torinos është në dispozicion në një transferim falas në fund të sezonit.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu