Manchester United do të nënshkruajë tre të rinj pa emër nga Derby County i Wayne Rooney, pretendon një raport.

Gazetar Alan Nixon raportuar që United ishte në kurs për të nënshkruar tre lojtarë të rinj nga akademia Rams në fillim të këtij muaji.

Dhe tani Atletikës pretendojnë se marrëveshjet po shkojnë përpara midis dy klubeve.

Financat e Derby janë goditur rëndë nga pandemia Covid-19 me klubin që po përpiqet të paguajë faturën e tyre të pagave.

Sky Sports raportoi në janar se klubi po kërkonte të shiste disa nga yjet e tyre të akademisë për të ndihmuar në zgjidhjen e borxheve të tyre. Me sa duket nuk kishte asnjë skuadër të parë në listën “për shitje”

United kuptohet se është i gatshëm të paguajë një tarifë të kombinuar prej rreth 750,000 £ për treshen e re ndërsa synon të forcojë akademinë e tyre të ngritur.

Të tre kuptohet se janë nën moshën 15 vjeç, kështu që United po blejnë potencial për të ardhmen.

Lidhjet midis dy klubeve janë rritur me ish-legjendën e United Rooney në krye të Pride Park.

Djali i Rooney, Kai, 11 vjeç, nënshkroi për akademinë e United në dhjetor.

Ndërsa, Derbi nënshkroi mbrojtësin Teden Mengi në huazim nga United në ditën e afatit të transferimit.

Ndërkohë, Manchester United ka hedhur poshtë planin e tyre për të nënshkruar Jadon Sancho këtë verë dhe do të kërkojë të forcohet në dy zona të tjera, pretendon një raport.

Interesi i Sanços ra

Jadon Sancho Freiburg v Borussia Dortmund Shkurt 2021

Ole Gunnar Solskjaer ishte i dëshpëruar për të marrë Burrë 20 vjeçar i Borussia Dortmund në klub verën e kaluar.

Por tani, sipas David Ornstein të Atletikës, Interesimi i United është zbehur dhe ata kanë fusha të tjera që do të preferonin të forconin.

Ardhja e Amad Diallo dhe përparimi i vazhdueshëm i Mason Greenwood do të thotë se përparësia e Solskjaer nuk është sulmuesi i djathtë.

Greenwood kohët e fundit ka nënshkruar një kontratë të re afatgjatë dhe ndjenjat prapa skenave te United është se Diallo është gati për ekipin e parë pas transferimit të tij prej 37 milion £ nga Atalanta.

Me ata dy lojtarë në dispozicion Solskjaer po shikon në vend të tij një numër të ri 9 dhe një qendër mbrojtës këtë verë.

Raporti pretendon se Solskjaer është ende një tifoz i madh i Sancho, 20 vjeç, dhe nëse do të krijohej një mundësi shumë e mirë për të refuzuar, një marrëveshje ende mund të arrihej.

United paguan 108 milion funte që Dortmund dëshironte verën e kaluar dhe pasi kaloi afati i Augist, i vendosur nga klubi i Bundesliga, nuk kishte asnjë mundësi që Sancho të largohej.

Tani çmimi ka rënë disi për shkak të ndikimit të pandemisë Covid-19.

LEXO MË SHUMË…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu