Shpresuesit për promovimin e kampionatit Norwich City përballen me një betejë për t’u bashkuar me mbrojtësin e madh Max Aarons përtej janarit.

Ndërkombëtar i Anglisë nën-21 ishte një shënjestër për të dy Barcelona dhe Bayern Munich gjatë verës ndërsa vlerësuan opsionet e tyre në mbrojtësin e djathtë. Gjigandët evropianë e njohën Aarons si një nga mbrojtësit më të mirë të rinj në Evropë.

Manchester City ka qenë gjithashtu admirues i etur i Aarons, të cilët shumë menduan se do të largoheshin në vitin 2020. Ish-shoku i skuadrës Jamal Lewis u largua për në Newcastle pas rënies së Norwich nga Premier League, por Aarons u ul ngushtë.

Interesi nga Manchester kuptohet se mbetet por jo nga City, por nga United, megjithëse TEAMtalk e kupton se një nga admiruesit kryesorë të 20-vjeçarit është Everton.

Toffees besojnë se tani është koha e duhur për të gjetur pasardhësin afatgjatë të Seamus Coleman, pavarësisht kthimit të tij në formë.

Coleman, 32 vjeç, është jashtë kontratës në qershor 2022 dhe Carlo Ancelotti po kërkon një zëvendësim afatgjatë.

Everton ka pasur një interes të madh për Norwich në dy vitet e fundit, të cilat i panë ata të shohin verën duke nënshkruar Ben Godfrey dhe gjithashtu skaut Todd Cantwell. Por në të njëjtën kohë ata kanë përpiluar një varg mbresëlënës raportesh mbi Aaronët.

Tani The Toffees janë gati të bëjnë kontakt me Norwich për një marrëveshje të mundshme të janarit, por ata nuk janë vetëm.

Besohet se Norwich do të konsideronte një marrëveshje për Aarons në fillim të Vitit të Ri, por do të donte që ai të qëndronte në klub për të përfunduar sezonin.

Kjo do të përfshinte një hua përsëri në Carrow Road në një përpjekje për të ndihmuar Kanarinat që të kthehen në Premier League në përpjekjen e parë.

Everton në vend të Bremer

Ndërkohë, Liverpool është në një betejë transferimi me Everton për nënshkrimin e mbrojtësit të Torinos Gleison Bremer, sipas një gazetari italian.

Kampionët e Premier League aktualisht po vuajnë nga një mungesë opsionesh për të moshuarit në pjesën e pasme. Virgil van Dijk dhe Joe Gomez janë të dy jashtë me lëndime afatgjata, dhe Joel Matip gjithashtu ka pësuar pengesa të rregullta.

Ai e ka lënë Jurgen Klopp të përplaset për përforcime. Deri më tani, ai u është drejtuar të diplomuarve në akademi si Nat Phillips dhe Rhys Williams.

Megjithatë, disa ekspertë kanë paralajmëruar se mos bërja e një nënshkrimi në janar për të adresuar mungesat e tyre në mbrojtje do të ishte një lojë e madhe në përpjekjen e tyre për të mbajtur titullin e tyre.

Prandaj, raportet vazhdojnë ta lidhin klubin me një numër mbrojtësish – edhe nëse mesazhi nga klubi është se ata nuk po kërkojnë të bëjnë nënshkrime.

Emri i fundit që del si një opsion është Bremer. Braziliani ka bërë përshtypje për Torinon në Serie A gjatë dy sezoneve të fundit.

Liverpool u lidh me Bremer në fillim të këtij muaji. Nëse ai interes ishte i vërtetë, duket se mbetet.

Sipas Matteo Pedrosi të Corriere Granata, Liverpool është ende i etur për Bremer. Ata me sa duket e kanë identifikuar atë si dikë që mund të mbulojë mungesat e tyre.

LEXO MË SHUMË…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu