Ish-menaxheri i Sportingut, Carlos Carvalhal ka paralajmëruar se yjet e tjerë të Manchester United duhet të ofrojnë më shumë një dorë ndihme për Bruno Fernandes.

Ndërkombëtar i Portugalisë tërhoqi Djajtë e Kuq në një çerek të lartë sezonin e kaluar. Ai shënoi tetë gola dhe asistoi shtatë të tjerë në 14 paraqitjet e tij të para në Premier League.

Sidoqoftë, ai është rritur përsëri këtë sezon, duke kontribuar drejtpërdrejt në 26 gola të nivelit të lartë tashmë.

Ekspertë të tillë si Lee Sharpe kanë vënë në dyshim mungesën e ndikimit të Fernandes në lojërat e mëdha. Sidoqoftë, ndikimi i tij në të gjithë bordin është bërë i pamohueshëm.

Por me rekordin e tij të shkëlqyeshëm vjen edhe shqetësimi se shokët e ekipit të 26-vjeçarit e shikojnë atë shumë shpesh për të siguruar një shkëndijë.

Bashkëpunëtori Portugez Carvalhal, i cili e ktheu Fernandes për yll pas lëvizjes së tij nga Sporting (përmes talkSPORT), beson se është kështu.

“Unë mendoj se nuk është mirë në asnjë ekip në botë nëse varet shumë nga një lojtar, kështu që sigurisht që nuk është mirë,” tha shefi tani i Braga talkSPORT.

“Gjëja më e mirë do të ishte që ekipi të punojë së bashku si një kolektiv, sepse Manchester United kanë shumë lojtarë që mund të jenë një kërcënim, jo ​​vetëm Fernandes.

“Kur një ekip varet shumë nga një lojtar mund të jetë shumë e vështirë për të arritur diçka, sepse kundërshtarët gjejnë një mënyrë për ta bllokuar atë lojtar, ndonjëherë lojtari mund të dëmtohet ose pezullohet, kështu që nuk mund të varet nga një lojtar.”

Ish-shefi i Sheffield Wednesday, Carvalhal shtoi: “Futbolli është një lojë kolektive, ka rreth 11 lojtarë, dhe ndërsa është e rëndësishme të kesh lojtarë individualë për të fituar një lojë, të gjithë lojtarët të duhen.

“Nëse nuk varet aq shumë nga një lojtar dhe çdo lojtar bën ndryshimin, mund të mposhtësh çdo skuadër.”

Carvalhal gjithashtu u përball me pyetje nga radio stacioni mbi parashikimin që ai bëri në lidhje me Fernandes janarin e kaluar.

Carvalhal provoi të drejtë për Fernandes ‘mahnitës’

Mesfushori i Bruno Fernandes Manchester United

“Epo, është shumë e lehtë të flasësh pasi diçka ka ndodhur, është shumë më e vështirë të flasësh para se të ndodhë diçka”, tha ai.

“Por kur flet për një lojtar si Bruno Fernandes, nuk ishte shumë e vështirë për mua ta thosha atë.

“Ai është një lojtar i mahnitshëm, ai kishte një ndikim të madh në Sporting dhe në të gjitha ndeshjet e tyre ai bëri një ndikim të madh gjatë gjithë kohës. Ai është një lojtar tjetër dhe mund të bëjë një ndikim të madh në çdo klub në botë.


Jepni kanaleve tona të mediave sociale një ndjekje – ne jemi përpara Facebook, Cicëroj dhe Instagram


“Më kujtohet duke thënë se, ai do të ketë një ndikim të madh dhe se ai është i ngjashëm me Frank Lampard sepse ai shënon gola, por në të njëjtën kohë ai lufton për ekipin, ai është shumë i mirë në gjuajtje të lira, goditje të lira, ai është një lojtar i kompletuar.

“Kështu që nuk ishte një surprizë për mua, sepse po flisnim se çfarë lojtari i madh ishte ai!”

Fernandes do të shpresojë të bëjë një ndikim të fortë në derbin e së Dielës në Mançester me Cityn e Pep Guardiola.

LEXO MË SHUMË: Parashikimet – Njeriu i Tmerrshëm Utd vrapon për të vazhduar në City

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu