Manchester United po përballet me mundësinë e gjetjes së një paditësi për Andreas Pereira këtë verë, me Lazio që thuhet se nuk ka gjasa ta nënshkruajë atë përgjithmonë.

Mesfushori ka qenë i huazuar në ekipin e Serie A këtë sezon, pasi ka luftuar për të fituar një vend fillestar nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer.

Argjentinasi ka bërë 21 paraqitje në të gjitha garat për Lazio, duke luajtur një numër pozicionesh të ndryshme.

Sidoqoftë, shumica e atyre ndeshjeve kanë dalë nga stoli, me Pereira që ka bërë vetëm dy starte në ligë.

25-vjeçari u lejua të lëvizte verën e kaluar ndërsa Solskjaer kërkoi të fillonte një rindërtim të mesfushës së tij.

Rindërtimi ende nuk ka marrë formë, me Djajtë e Kuq shefi që rrotullon opsionet e tij gjatë gjithë sezonit aktual.

Por do të dukej se Pereira nuk ka të ardhme në Old Trafford. Kjo do të shpjegonte vendimin e United për të rënë dakord për një hua për të blerë një marrëveshje me Lazio.

Çmimi i kërkuar është vendosur në 25 milion € (21 milion), por duket se çmimi është shumë i pasur për veshjen italiane – siç raportohet në Daily Star.

Si rezultat, United do të duhet të përpiqet ta blejë atë në mënyrë që të rimbursojë një tarifë të mirë.

Djajtë e Kuq po kërkojnë të mbledhin fonde ndërsa Solskjaer përgatitet për një shpenzim të madh këtë verë.

Një partner i ri i qendërmbrojtësit për Harry Maguire dhe një klasë botërore Nr.9 mbeten përparësitë e tyre kryesore.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Pundit pretendon se marrëveshja në Haaland duket e pamundur

Andy Cole thotë se Manchester United ka të ngjarë të përballet me zhgënjim në ndjekjen e tyre të Erling Haaland këtë verë sepse fuqia e tyre tërheqëse është zvogëluar.

United kuptohet që po shikon shtimin e një sulmuesi dhe një mbrojtësi këtë verë. Dhe Haaland është hedhur në gjyq pasi njeriu që Solskjaer dëshiron pasi humbi sulmuesin në janar 2020.

United megjithëse me sa duket e bëri tarifën me tarifën që dëshironte agjenti i tij Mino Raiola. Në vend të kësaj, Norvegjezi siguroi një lëvizje në Borussia Dortmund për vetëm 17.2 milion.

Erling Haaland TEAMtalk

Për më tepër, pretendohet se Ed Woodward ishte kundër insistimit të kampit të Haaland që një klauzolë lirimi të futet në kontratën e tij në Old Trafford.

Solskjaer megjithëse e ka pranuar publikisht se është ende “Duke ndjekur” ish-njeriun e Moldes. Ndërsa javën e kaluar ai shtoi: “Unë mbaj lidhje me Erling. Greatshtë shumë mirë ta shohësh atë të bëhet lojtari që është bërë ”.

Chelsea dhe Manchester City gjithashtu kuptohet se janë të etur për 20-vjeçarin, ndërsa Real Madrid është një tjetër skuadër që mund të shikojë të vlerësojë sulmuesin larg nga Gjermania.

Ish sulmuesi i United Cole megjithëse mendon se United përballet me një betejë të vështirë për të nënshkruar me Haaland. Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu