Manchester United është pararojë në garën për të nënshkruar një mesfushor të lartë, ndërsa një dalje nga Everton mbetet në letra – të dyja në të gjitha bisedimet më të fundit të Euro Paper.

MAN UTD Favorites për mesfushor

Manchester United janë duke udhëhequr garën për të nënshkruar mesfushorin e Lille Boubakary Soumare pasi një rival në garë u tërhoq, sipas një raporti.

Newcastle dëshironte ta sjellë 21-vjeçarin në Premier League në janar. Në të vërtetë, ata bënë një ofertë rekord në klub për ta bërë këtë. Sidoqoftë, marrëveshja nuk u materializua.

Sidoqoftë Soumare ka mbajtur pretendentë të mundshëm në të gjithë Evropën, me gazetarin italian Vito Angele që pretendon se AC Milan ka një interes të madh për ndërkombëtarja Franceze Nën 21 vjeç.

Sidoqoftë, reporteri – duke folur me Podcast i Futbollit Italian – pohoi se skuadra e Serie A tani është jashtë garës, duke e lënë United si kryesues.

Angele tha: “Ai është një lojtar i rëndësishëm por nuk mendoj se do të vijë në Serie A.

“Man Utd po punon për të dhe ata janë favoritët për ta nënshkruar atë tani. Lille po kërkon gjithashtu një çmim të lartë për të, që është shumë për Milanin. ”

Soumare ishte gjithashtu i lidhur me një largim nga Lille në dritaren e fundit të transferimit. Presidenti i klubit Gerard Lopez tha se ai kishte marrë oferta “konkrete” në shtator.

Mesfushori mbrojtës ka luajtur 16 nga 19 ndeshjet e skuadrës së tij në Ligue 1 këtë sezon, si dhe të gjashtë ndeshjet e fazës së grupeve të Europa League.

Sidoqoftë, atij do t’i mbetet vetëm një vit në marrëveshjen e tij në fund të sezonit të ardhshëm.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


DHE PUSHIMI NGA Biseda EURO PAPER

Bernard TEAMtalk

Një marrëveshje shkëmbimi midis Everton dhe Roma për Bernard dhe Robin Olsen mbetet në letra. Kjo pavarësisht se shefi i Toffees Carlo Ancelotti hedh poshtë thashethemet (Corrierre dello Sport)

Leeds duhet të paguajë rreth 12 milion euro nëse duan të nënshkruajnë me mesfushorin e Fiorentina Erick Pulgar. (Fiorentina News)

Ndërkohë, nënkryetari i Udineses Stefano Campoccia thotë se interesi i Leeds për verën në Rodrigo de Paul nuk e përmbushën çmimin e kërkuar të klubit prej 40 milion €. (Padova Sport)

Shefi i RB Leipzig, Markus Krosche thotë se ai do të flasë me Marcel Sabitzer për planet e tij në javët e ardhshme. Tottenham raportohet se është i etur për mesfushorin austriak. (Sky Gjermani)

UPAMECANO KONTRATONI NJ S SHENJ OF Q INTLLIMI

Dayot Upamecano

Krosche gjithashtu thotë se Dayot Upamecanokontrata e re është një shenjë që mbrojtësi do të refuzojë “klubet më të mëdha” verën e ardhshme. (Sky Gjermani)

West Ham dhe Newcastle janë në garë për të nënshkruar sulmuesin e Spezia, M’Bala Nzola. (Calciomercato)

Rela ‘Boulaye Dia është një tjetër lojtar që gjithashtu intereson çekanët, por bisedimet nuk kanë përparuar. (Le10 Sport)

Sidoqoftë, lojtari tani ka pranuar se nuk është i sigurt për planet e tij këtë muaj. (TF1)

Felipe Anderson do të kthehet në West Ham nga magjia e tij e huazimit në Porto këtë muaj. Në të vërtetë, ai nuk ka arritur të ndezë jetën në Portugali. (Calciomercato)

MESSI SYS PSG Lëviz

Lionel Messi TEAMtalk

Ndërkohë, Lionel Messi është i etur për të lëvizur në Paris Saint-Germain dhe dëshiron Sergio Aguero atje me të. (Don Balon)

Man Utd po mban skedarë për mesfushorin 22-vjeçar të Brest, Romain Faivre. (Le10 Sport)

United gjithashtu dëshiron të sjellë Sergio Ramos, i cili supozohet se do të lejojë Harry Maguire të zhvillohet edhe më tej. (Don Balon)

Tottenham do të kërkonte Angel di Maria si një “pajisje negociimi” nëse Dele Alli do të transferohej në PSG. (Don Balon)

CAMAVINGA COY PINGR TUT ARDHMN

Ivan Rakitic, Eduardo Camavinga TEAMtalk

Mesfushori i Rennes, i lidhur me Real Madrid, Eduardo Camavinga thotë se ai do të vlerësojë të ardhmen e tij në fund të sezonit. (Marca)

Por Los Blancos synojnë të mbajnë Brahim Diaz sezonin e ardhshëm, pas huazimit të tij në AC Milan. Për më tepër, 21-vjeçari do të mbushë Iscokëpucët kur Spanjolli largohet në verë. (Don Balon)

Dyshja e Juventus Weston McKennie dhe Paulo Dybala kanë mbërritur në qendrën mjekësore të klubit për vlerësimin e lëndimeve të pësuara në fitoren e së Dielës ndaj Sassuolo. (Futboll Italia)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu